15 вересня 2022, 13:51

Чоловікам хочуть дозволити виїзд за кордон на умовах фінпідтримки ЗСУ

На сайті Верховної ради зареєстрували законопроєкт №8029, який пропонує випускати з України чоловіків за наявності гарантійного внеску до ЗСУ.

У пояснювальній записці йдеться про те, що відсутність можливості у чоловіків виїхати за кордон погано впливає на економіку країни та "збільшує градус соціально напруги".

Під час воєнного стану для виїзду з країни чоловіки мають надати:

  • рішення органу державної влади про офіційне відрядження за кордон (у тому числі для перевезення гуманітарних вантажів), або
  • документи, що засвідчують факт навчання чи вступу на навчання у зарубіжному навчальному закладі, або
  • письмове погодження на виїзд за кордон від територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Законопроєкт додає до цього переліку ще одну опцію. Якщо чоловк не має жодного з вищеперерахованих документів, він має надати:

  • гарантійний внесок в державний банк в сумі 5 неоподаткованих мінімумів для працездатних громадян (станом на теперішній час це 13 тис. грн.), з якого щомісяця сума, яка дорівнює податкам з мінімальної зарплати (станом на тепер це 2697,5 = ЄСВ 22% - 1430,0 + ПДФО 18% - 1170,0 + військовий збір 1,5% - 97,5),буде перераховуватися на рахунок ЗСУ;
  • письмове підтвердження добровільного обов’язку поповнювати цей рахунок (з внеском) щомісяця на ту ж суму і дозвіл звідти перераховувати щомісяця кошти на рахунок ЗСУ.

Громадяни, які "нелегально" виїхали з України під час дії воєнного стану і не мають документів, що підтверджують право на визд або відстрочку від призову, для в’їзду в Україну мають добровільно перерахувати на спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку ЗСУ суму, яка дорівнює 10 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних громадян (офіційно встановлених в Україні на день в’їзду в Україну), за кожен місяць перебування за межами України під час дії воєнного стану. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати