07 липня 2021, 19:07

Чимало спорів вирішуються онлайн: як британські судді оцінюють судові цифрові платформи

«Значна частина цивільних суперечок може бути вирішена в Інтернеті», – заявив британський суддя, канцлер Верховного Суду Великобританії Джеффрі Вос у своїй промові в Лондонській школі економіки. Суддя коментував останнє оновлення плану екосистеми цифрових платформ вирішення спорів: «Наразі створюється онлайн-система для вирішення всіх цивільних, сімейних та малозначних судових суперечок».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як британська юрфірма запустила свою першу цифрову юридичну послугу"

Про це повідомляє британський юридичний журнал The Law Society Gazette.

За словами пана Джеффрі, справи з позовів щодо фінансів в інтернеті найближчим часом будуть розглядатися у всіх окружних судах країни, а новий сервіс «Позови про відшкодування збитків» вже був запущений 28.05.2021 р. «У найближчі два роки правосуддя в інтернеті в Англії та Уельсі стане реальністю для найбільш поширених видів позовів, будь-то позови про відшкодування збитків, грошові вимоги, позови про власність, позови про зайнятість у суді чи державні або приватні сімейні позови», – повідомив суддя.

Він зазначив, що британські цивільні суди швидко застосували нові технології під час пандемії, особливо на відміну від деяких сусідніх юрисдикцій: «Судді були здивовані елементарною технологією, яку вони часто використовують у повсякденному житті, але не в роботі». У процесі онлайн-вирішення суперечок система decision tree направляє користувача безпосередньо до ідентифікації проблеми або питань, що розділяють сторони, а ті питання, які неможливо негайно вирішити, направляються до суддів в асинхронному онлайн-процесі.

Однак, хоча відеоконференції та електронна документація економить час і папір, така цілком пряма сучасна технологія не змінює процес. Надання доступу до правосуддя для всіх потребуватиме розв’язання суперечок в інтернеті – особливо тоді, коли багато (якщо не більшість) спорів у майбутньому виникатимуть виключно в інтернеті. 

«Потрібно зробити ще багато зусиль, але як тільки ми створили онлайн-систему вирішення спорів, що складається з порталів попередніх дій та заявок в інтернеті, я відчуваю, що відповіді на ці запитання здаватимуться набагато простішими», – сказав пан Джеффрі.

«Значна частина цивільних суперечок і, можливо, частина суперечок щодо зайнятості, трибуналу та сімейних справ піддаються спрощеному процесу врегулювання, – підсумував суддя. – Швидкість цього процесу, навіть якщо у найскладніших випадках все ще тривають очні слухання, дозволить сторонам витрачати менше часу та емоційної енергії, а також надасть більше часу на концентрацію на своєму економічному чи особистому житті».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати