13 жовтня 2020, 17:15

Чим пояснюється масове злиття юридичних фірм у Великобританії

Оскільки фірми зменшують витрати, а пандемія триває, скептики вважають, що злиття юридичних фірм свідчать про фінансове лихо. Проте експерти дотримуються думки, що злиття компаній може мати й позитивні наслідки. Про це повідомляє британський юридичний журнал The Law Society Gazette.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Нове обличчя просування юридичних послуг".

У прес-релізах, які повідомляють про злиття фірм, зазвичай проголошується, що сторони об’єднуються через спільний етос та «синергію». Насправді багато з них є продуктом однієї фірми, яка потребує швидкого об’єднання для можливості функціонування на ринку. У цьому році рушійні сили до злиття можуть бути різними, і однією з них є карантин, але не тільки він. «Я мав справу лише з одним примусовим закриттям, коли фірмі запропонували умови страхування, але вона не могла собі цього дозволити, - сказав спеціаліст зі злиття юридичних фірм Ampersand Legal Ендрю Робертс. - Люди використовували Covid, щоб позбутися персоналу, який не працював, і налагодили контакти з людьми та фірмами, які працюють з дому, зрозумівши, що офіси та допоміжний персонал не грають вирішальної ролі в діяльності фірми. За карантин чимало компаній побудували нові партнерські відносини і вирішили об’єднати свої зусилля».

Незважаючи на те, що товарообіг, як правило, зменшується на 10%, витрати скорочуються на 15–25%, фірми з потужними балансами вважають за краще потрапити в інший центр прибутків або створити нову команду. З цієї точки зору карантин має позитивні наслідки.

Партнер Bennett Briegal, радник адвокатів та їхніх клієнтів Пол Беннет заявив, що активність злиття, ймовірно, буде високою протягом наступних 3 років. «Будуть наявні дві тенденції, - пояснив він. - Сильна фірма, яка отримує зростання прибутковості шляхом злиття з прибутковою невеликою фірмою, та молодші партнери, які прагнутимуть контролювати партнерство шляхом придбання акцій, щоб використовувати більше технологій, гнучко працювати та будувати фірми, в яких вони хочуть працювати. Для деяких старших партнерів єдиний спосіб забезпечити певний капітал при виході на пенсію - це укласти угоду злиття «зі знижкою».

За даними управління регулювання діяльності адвокатів, у вересні та жовтні минулого року закрилися 174 фірми, у тому ж періоді 2018 р. - 198. Ці цифри набагато вищі, ніж в інші періоди року. За 12 місяців з червня 2019 по травень 2020 р. близько 23% усіх закриттів відбулися в результаті злиття фірм.

Найбільшим рушієм щорічного осіннього шквалу для британських фірм традиційно є дата поновлення професійного страхування відшкодування шкоди. Приблизно 2/3 фірм усе ще поновлюють своє покриття, проте такі великі витрати часто підштовхують керівних партнерів до закриття компаній. Цього року страхові витрати зростають на 10–20%, що посилить тиск на юридичні фірми. Крім того, фірми змушені будуть виплачувати заробітні плати у повному обсязі на відміну від можливості виплачувати меншу платню за місяці під час ізоляції, що також матиме вплив на здатність фірм до функціонування.

Демографічне старіння партнерів, що є основною тенденцією після фінансової кризи 2008 р., також призвело до появи планів щодо злиття або продажу компаній. «Пандемія могла зробити деякі фірми менш прибутковими, але не менш привабливими для потенційних покупців, котрі тепер зацікавлені у фірмах через зменшення фінансових та накладних витрат. Поєднання цих двох засобів означає, що ми, напевне, побачимо ще багато фірм, які заявлять про свої «синергетичні ефекти» у найближчі тижні та місяці», - сказав Пол Беннет.

За останні два тижні в Англії підтверджено злиття фірм:

- Carlisle firms Malcolm Dodds Solicitors та Wragg Mark-Bell;

- Північно-західна фірма WHN Solicitors та Accrington firm Rosthorns Solicitors;

- Ліверпульська фірма Astraea Legal та фірма Linskills;

- Coventry firm Brindley Twist Tafft & James та Warwickshire firm MacNamara King;

- Південна фірма Biscoes Solicitors та Isle of Wight на основі Wheelrs Solicitors;

- Лінкольнширська фірма Chattertons та бостонська фірма Morley Brown Howden.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати