16 жовтня 2020, 15:15

Чи законне будівництво багатоквартирних будинків на присадибних ділянках

Департамент містобудування та архітектури КМДА

Зведення багатоквартирного будинку на присадибній території суперечить функціональному призначенню цієї ділянки, тому не є законним.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "На сайті містобудівного кадастру Києва можна отримати витяг у режимі онлайн".

Про це повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій на своїй сторінці у Facebook.

Зазначачається, що зведення багатоквартирних будинків на присадибних ділянках не є законним. Такі види територій надаються у приватну власність безкоштовно і мають цільове призначення для будівництва і обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд. Згідно з Класифікацією видів цільового призначення земель саме за присадибною ділянкою закріплена її "житлова" функція.

Зокрема, зміна цільового призначення присадибної ділянки не завжди можлива, адже може суперечити плану зонування території або генплану.

"Власники землі загалом можуть змінювати цільове призначення територій. Проте стосовно присадибних ділянок є деякі обмеження. Наприклад, за законом «Про регулювання містобудівної документації» зміна цільового призначення ділянки неможлива, якщо це не відповідає плану зонування території чи генеральному плану. Тому власник, який вирішує будувати багатоквартирні споруди, отримує відмову у зміні цільового призначення ділянки", - зазначив Юрій Тацій.

Проте в межах присадибних ділянок можливо будувати одноповерхові будинки-таунхауси, а також приміщення для підприємницької діяльності, які є складовою житла.

Натомість на присадибній ділянці дозволено споруджувати таунхауси або, іншими словами, зблоковані житлові будинки – невисокі одноквартирні житлові будинки з окремим виходом на присадибну ділянку. "Крім того, в межах житлової забудови на присадибній ділянці допускається розміщення приміщень для індивідуальної трудової та підприємницької діяльності, як складової власного житла", - додав Юрій Тацій.

Нагадаємо, на які об’єкти будівництва в Києві не треба отримувати перелік обмежень.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати