24 грудня 2020, 19:10

Чи потрібно забудовнику сплачувати пайову участь у разі початку будівництва у 2020 році?

Департамент містобудування та архітектури КМДА

З першого дня нового 2021 року пайова участь у розвиток інфраструктури населеного пункту буде скасована. Тож чи сплачувати цей внесок забудовникам, які почали будівництво у 2020 році, а вводити будинок в експлуатацію будуть вже у 2021 році?


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відповідь на це питання дав заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: "Якими мають бути парковки для маломобільних груп населення?"

«У такому разі пайова участь також скасовується. Згідно із частиною 3 Перехідних положень ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» забудовник зобов’язаний протягом 10 днів після початку будівництва звернутись до відповідного органу місцевого самоврядування із заявою про визначення розміру пайової участі. Однак цей внесок все одно має бути сплачений після завершення будівництва та перед введенням споруди в експлуатацію. Відповідно, якщо це відбудеться 2021 року, то забудовник звільняється від виплачування пайової участі», - повідомив Юрій Тацій.

Він також додав, що впродовж 2020 року діє перехідний період, який передбачає сплату внеску лише грошовими коштами та у меншому відсотковому обсязі.

«Нагадаю, що до кінця року забудовник зобов'язаний робити пайовий внесок у розмірі 4% від вартості будівництва нежитлової будівлі та 2% від вартості житлової», - підкреслив Юрій Тацій. 

Нагадаємо, відтепер держекспертизу землевпорядної документації можна замовити онлайн.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати