15 травня 2020, 18:37

Чи потрібно вказувати в декларації відомості про суттєві зміни в майновому стані?

Прес-служба НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції роз’яснило, чи потрібно вказувати у декларації інформацію, яка була подана в повідомленні про суттєві зміни в майновому стані.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Які існують обмеження щодо отримання подарунків посадовцями, - роз'яснення НАЗК".

Про це повідомляє прес-служба НАЗК у своєму Telegram-каналі.

Так, інформація, яка була зазначена в повідомленні про суттєві зміни в майновому стані, має бути також відображена у наступній декларації (наприклад, у декларації за рік, у якому було подано таке повідомлення).

У НАЗК звернули увагу, що окремі об’єкти декларуються лише якщо їх вартість перевищує певну суму.

Таким чином, у повідомленні про суттєві зміни в майновому стані вказується інформація про отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму більше 50 прожиткових мінімумів (ПМ). Цей поріг поширюється також на цінне рухоме майно, яке було придбано суб’єктом декларування.

Також у декларації цінне рухоме майно (крім транспортних засобів) – ювелірні вироби, антикваріат, меблі, зброя, тварини тощо – зазначається, якщо його вартість перевищує 100 ПМ (192 100 грн для декларації за 2019 рік). 

Відповідно, у разі придбання цінного рухомого майна (крім транспортних засобів) вартістю більше 50 ПМ, але менше 100 ПМ, у декларації інформацію треба вказувати лише в розділі 14 "Видатки та правочини суб’єкта декларування", оскільки поріг декларування в цьому розділі також становить 50 ПМ.

Нагадаємо, у НАЗК призначили посадову особу з питань цифрового розвитку.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати