26 червня була прийнята постанова Уряду про встановлення граничних цін на тепло.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Відповідно до постанови, вартість гігакалорії тепла в містах обласного значення не має перевищувати економічно обґрунтованого значення, який становить 1400 грн, вартість гарячої води – 83 грн за кубометр у квартирах з сушарками для рушників і 75 грн – без них. «За підрахунками, в середньому вартість опалення й гарячої води має знизитися на 14%, а в окремих містах-рекордсменах тарифи на опалення впадуть на 40%», – зауважив Міністр юстиції.
Читайте також: В Україні хочуть врегулювати діяльність таксі
Він повідомив, що за дорученням Глави Уряду до 15 липня Мін'юст оприлюднить повний перелік усіх постачальників комунальних послуг з детальним описом того, хто цими підприємствами керує і хто є їх реальними власниками. Також спільно з системою Безоплатної правової допомоги Мін’юст запустив нову ініціативу #ЧеснаПлатіжка та інформаційну кампанію «Я маю право на чесну платіжку».
Крім того, тепер громадяни зможуть самостійно вирахувати, скільки вони мають сплачувати за тепло та гарячу воду. На сайті Урядового порталу та Міністерства юстиції з’явився калькулятор розрахунку чесної платіжки, скориставшись яким, можна дізнатися, чи справедливою є вартість тепла та гарячої води у кожному з регіонів.