30 жовтня 2020, 10:00

Цей день в історії. 77 років тому підписано угоду про створення ООН

30 жовтня 1943 р., в останній день роботи Московської конференції підписано угоду про створення ООН. Тоді глави дипломатичних відомств СРСР, США і Великобританії, а також китайський посол в Москві Фу Бінчан поставили свої підписи під текстом цього документа. Це був значний вклад не тільки у справу зміцнення військово-політичних відносин між провідними членами антигітлерівської коаліції, а й у розробку практичних заходів щодо створення майбутньої ООН.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У п. 4 прийнятої декларації прямо говорилося про те, що її учасники «визнають необхідність появи в можливо короткий строк загальної міжнародної організації для підтримки міжнародного миру і безпеки, заснованої на принципі суверенної рівності всіх миролюбних держав, членами якої можуть бути всі такі держави — великі і малі».

Цікаво, що на час проведення конференції США та Велика Британія, як і багато інших країн світу, не визнавали західного кордону СРСР, що існував на час нападу Німеччини 22 червня 1941 р. Тим самим вони не визнавали і приєднання до СРСР у 1939 р. території Західної України та Буковини. Розгляд під час конференції питань, що стосувались Польщі, мав безпосереднє відношення до України, що, зрештою, не завадило їй через 2 роки після цих подій стати однією з країн-засновниць ООН.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати