25 травня 2021, 19:07

Британська юрфірма судиться з розробниками біткоїнів за втрачені її клієнтом 4 млрд доларів

Юридична фірма ONTIER розпочала процес судового розгляду справи проти 16 розробників біткойнів від імені сейшельської компанії Tulip Trading Limited (TTL), основним бенефіціарним власником якої є Крейг Райт.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Великобританія планує запустити нову цифрову валюту – бріткоїн"

Про це повідомляє веб-сайт lawfuel.

ONTIER у судах ділових справ та майна Високого суду в Лондоні після подання позову на 145 сторінок із детальною інформацією про справу отримала дозвіл на обслуговування розробників поза юрисдикцією.

Крейг Райт, який виклав своє бачення цифрової валюти у своїй знаменитій «Білій книзі» під псевдонімом Сатоші Накамото, був власником біткойнів на суму понад 4 млрд доларів. Він заявив, що у 2020 році його комп’ютер був зламаний і зловмисники якимось чином викрали його приватні ключі від двох адрес, де зберігалася власне ця сума біткоїнів.

Відповідачами у справі є розробники Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin SV (BSV) та Bitcoin Cash ABC (BCH ABC) та інші, які знаходяться за межами Великобританії. У цій справі вперше буде розглянуто сутність та обсяг юридичних обов’язків, покладених на розробників, що випливають із контролю, який останні здійснюють над своїми блокчейнами.

Юридична фірма ONTIER, що представляє інтереси TTL, просить розробників «дозволити TTL відновити доступ до своїх біткойнів та контроль над ними на тій підставі, що розробники мають як деліктні, так і фідуціарні обов’язки перед власниками, згідно з англійським законодавством».

Вартість позову за сучасними ринковими ставками перевищить 4 млрд фунтів стерлінгів. Пол Фергюсон, партнер ONTIER, коментує: «Наш клієнт стверджує, що він користувався біткойнами для роботи і в рамках існуючих законів. У випадку втрати або крадіжки такої суми біткоїнів буде доведено його законне право власності та обов’язок розробників забезпечити відновлення доступу до його «рахунків». Однак, незважаючи на наші запити, розробники наразі так і не змогли вирішити цю проблему. У цьому провадженні ми стверджуємо, що існують загальновизнані юридичні зобов’язання для тих, хто розробляє та контролює біткойни».

Юридична фірма переконана, що рішення на користь Tulip Trading Limited створить судовий прецедент і матиме значні наслідки для тих, хто втратив доступ до своїх біткойнів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати