12 листопада 2019, 16:27

Боротьба з контрафактними товарами: Президент підписав закон

Офіційне інтернет-представництво Президента України

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України" №202-ІХ, який ВРУ ухвалила 17 жовтня 2019 р.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Президент призначив свого представника у КМУ".

Про це повідомляє Офіційне інтернет-представництво Президента України.

Закон має на меті наближення митного законодавства України у сфері захисту інтелектуальної власності до стандартів та практики ЄС, що є зобов’язанням нашої держави в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Так, реалізація закону посилить боротьбу з контрафактними товарами, прискорить переміщення через митний кордон України та митне оформлення оригінальних товарів, сприятиме розвитку міжнародної торгівлі та підвищенню інвестиційної привабливості України.

Закон вносить зміни до Митного кодексу України, зокрема дає визначення термінів: "контрафактні товари", "піратські товари", "товари, що підозрюються у порушенні права інтелектуальної власності".

Також документ передбачає, що заходи щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності не застосовуються до оригінальних товарів, тобто товарів, що були виготовлені за згодою правовласника, або товарів, виготовлених особою, уповноваженою правовласником на виробництво певної кількості товарів, зокрема якщо їхня кількість перевищує обумовлену між цією особою і правовласником.

Крім цього, закон встановлює особливості призупинення митного оформлення та знищення невеликих партій товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях.

Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, у Раді зареєстровано законопроект про розвідку.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати