04 жовтня 2021, 11:22

Бізнес зберігає позитивні оцінки щодо результатів своєї діяльності: опитування підприємств у вересні

Пресслужба НБУ

Бізнес у вересні зберіг позитивні оцінки щодо економічного стану своїх підприємств на тлі сприятливої зовнішньої кон’юнктури, високого споживчого попиту та подальшого зростання інвестиційної діяльності. Про це свідчить індекс очікувань ділової активності (ІОДА), який Національний банк розраховує щомісячно. У вересні 2021 року він становив 53.1 порівняно з 53.4 у серпні. Другий місяць поспіль усі секторальні індекси перевищували нейтральний рівень.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Нацбанк розширив вимоги до банків, що залучатимуться до зберігання запасів готівки"

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Підприємства торгівлі найоптимістичніше оцінили перспективи свого розвитку: секторальний індекс у вересні зріс до 56.1 із 51.1 у серпні. Респонденти суттєво поліпшили очікування щодо обсягу товарообороту та обсягу закупівлі товарів для продажу.

Підприємства промисловості позитивно оцінюють економічні результати та перспективи своєї діяльності п’ятий місяць поспіль: у вересні секторальний індекс становив 52.8 (у серпні – 54.3). Респонденти, як і в попередні місяці, прогнозують зростання обсягів виготовленої продукції, нових замовлень на продукцію, у тому числі експортних. 

Підприємства сфери послуг також зберігають оптимістичні оцінки результатів своєї діяльності: секторальний індекс у вересні становив 51.8 (у серпні – 54.1). Респонденти продовжують очікувати  зростання обсягів наданих послуг, нових замовлень та послуг у процесі виконання. 

Підприємства будівництва й надалі позитивно налаштовані щодо своєї діяльності: у вересні секторальний індекс становив 51.6 (у серпні – 53.0). Респонденти стримано-позитивно оцінюють обсяги виконаних будівельних робіт та нових замовлень і, як наслідок, очікують незначного зниження обсягів закупівлі сировини і матеріалів.

Підприємства всіх секторів економіки прогнозують подальше здорожчання власної продукції/послуг на тлі високих очікувань щодо зростання цін на сировину та матеріали.

Оцінки щодо зайнятості є здебільшого стриманими: лише підприємства торгівлі очікують збільшення чисельності працівників, натомість респонденти промисловості, будівництва та сфери послуг налаштовані на її скорочення.

Довідково

Щомісячне опитування підприємств проводилося з 06 до 23  вересня 2021 року. В опитуванні взяли участь 324 підприємства. Серед опитаних підприємств 42.9% – компанії промисловості, 29.3% – сфери послуг, 21.9% – торгівлі, 5.9% – будівництва, 37.0% респондентів – великі підприємства, 30.2% – середні, 32.7% – малі. 

40.7% опитаних підприємств здійснюють експортні та імпортні операції: 7.7% – лише експортні операції, 14.5% – лише імпортні операції, 37.0% – не здійснюють зовнішніх економічних операцій.

Результати опитувань відображають лише думку респондентів–керівників підприємств, а не оцінки Національного банку України.

Щомісячний індекс очікувань ділової активності (ІОДА) – інструмент оперативної оцінки та відслідковування тенденцій розвитку економіки. Індекс розраховується на основі опитувань українських підприємств реального сектору економіки. 

На основі відповідей респондентів розраховуються щомісячні індекси очікувань ділової активності – секторальні (для кожного сектору економіки) та композитний, що характеризує економічний розвиток країни за місяць. Значення індексу на рівні 50 є нейтральним. Очікування є позитивними, якщо значення індексу перевищує нейтральний рівень.

Детальніше з результатами щомісячного опитування підприємств за вересень 2021 року можна ознайомитися в підрозділі "Щомісячні опитування бізнесу" розділу "Публікації" офіційного Інтернет-представництва Національного банку. 

Публікацію результатів щомісячного опитування розпочато в форматі "Відкриті дані".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати