Реформа і впровадження децентралізації в Україні продовжується попри повномасштабне вторгнення росії, тому цього року варто очікувати ухвалення низки важливих законопроєктів. Про це розповів народний депутат, член Комітету ВР із питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін, повідомила пресслужба Апарату ВРУ.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "МКІП передало досьє елементів нематеріальної культурної спадщини для включення до списків ЮНЕСКО".
"Перший великий законопроєкт, ухвалення якого очікується у травні, стосується служби в органах місцевого самоврядування. Це, з одного боку, законопроєкт про гарантії грошового забезпечення працівників місцевого самоврядування, щоб вони мали змогу конкурувати з представниками приватного сектора. З іншого боку, документ передбачає запровадження публічності зарплат і премій на рівні громад, щоб навіть в умовах повномасштабного вторгнення не було змоги виписувати своїм людям премії по 200 тис. грн. Мешканці громад навіть не знають, що таке відбувається, вони повинні розуміти, на що йдуть їхні кошти", – розповів Безгін.
За його словами, другий важливий законопроєкт – це внесення змін до закону про функціонування самоврядування під час воєнного стану.
"Цей документ вперше в історії країни з’явився у 2022 році як реакція на вторгнення росіян. Тоді він писався Мін’юстом, нашим комітетом буквально "на коліні", а зараз настав час його вдосконалювати, бо свої перші виклики він виконав. Звісно, у нас залишається і "дорожня карта", яку нам доведеться виконувати як вимогу ЄС у межах євроінтеграції. Наразі наше законодавство не готове навіть до роботи з фондами ЄС. Внесок партнерів ЄС у нашому бюджеті велетенський, а шлях євроінтеграції його лише збільшить, Тому треба адаптувати наше законодавство під європейське", – сказав парламентарій.
Він додав, що через повномасштабне вторгнення деякі стратегічні документи втратили актуальність, тому державну регіональну стратегію треба змінювати.