08 травня 2023, 18:48

БЕБ арештувало 166 млн грн, які хотіла приховати підсанкційна букмекерська компанія

Пресслужба БЕБ

Детективи Бюро економічної безпеки України наклали арешт на рахунки трьох юридичних осіб, які підконтрольні відомій букмекерській компанії. Загальна сума арештованих коштів становить понад 166 млн грн. Про це повідомила пресслужба БЕБ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Україна отримала 189,32 млн євро від Світового банку".

Як зазначається, незаконна діяльність згаданих компаній призвела до ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

"Компанія ліцензіат провадила букмекерську діяльність в мережі інтернет через підконтрольні дзеркальні вебсайти-двійники, які діяли без відповідної ліцензії. Ігрові акаунти поповнювалися готівкою через мережу терміналів. Щоб замаскувати злочинну схему та фінансові операції, широко використовувався міскодинг – підміна призначення платежу в банківській еквайринговій мережі. Надалі кошти із перевищенням ліміту обороту зараховувалися на розрахункові рахунки низки юридичних осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування та не зареєстровані платниками ПДВ. Виплата виграшів відбувалися через підконтрольні фіктивні суб’єкти господарювання", – йдеться в повідомленні.

Згадані товариства та букмекерська компанія не сплачували податок на прибуток, ПДФО та військовий збір. Така діяльність завдала державі збитків орієнтовно на 1 млрд грн.

На початку березня Указом Президента України було введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України "Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" та застосовано санкційні заходи до букмекерської компанії. У БЕБ зазначили, що з метою уникнення санкцій та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом в березні 2023 року згадана компанія перерахувала на рахунки підконтрольних підприємств кошти, начебто як аванс роялті за надання прав на використання програмного забезпечення. Так службові особи компанії, заявили в БЕБ, намагалися вивести кошти та надалі легалізувати їх шляхом розподілення між рахунками понад 200 фізичних осіб.

Водночас детективи БЕБ арештували 166 млн грн на рахунках трьох підконтрольних юридичних осіб.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати