Юридична фірма "Астерс", Українська вітроенергетична асоціація, Українська Воднева рада за підтримки Інституту відновлювальної енергетики НАН України опублікували Білу Книгу "Офшорна вітроенергетика та “зелений” водень: відкриття нових меж енергетичної потужності України".
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Публікація призначена для топ-менеджменту компаній-учасниць українського енергетичного ринку, а також більш широкого кола читачів, які цікавляться темами розвитку альтернативної енергетики та декарбонізації економіки в Україні.
У Білій книзі проаналізований потенціал розвитку офшорної вітроенергетики в Україні, а також використання енергії вітру для виробництва "зеленого" водню. Автори публікації навели переконливі аргументи на користь розвитку цієї галузі енергетики та пропонують зміни у законодавче регулювання, які б сприяли залученню інвестицій у офшорну вітроенергетику та виробництво "зеленого" водню. Публікація розміщена у безкоштовному доступі на сайті Астерс. Прочитати і завантажити Білу книгу можна за лінком.
Ініціювали створення Білої книги Олександр Рєпкін, Президент Енергетичної асоціації "Українська воднева рада", та керівник аналітичного департаменту УВЕА Катерина Книш. Співавторами публікації стали: Степан Кудря, директор Інституту відновлюваної енергетики НАН України, Анжеліка Лівіцька, радник юридичної фірми "Астерс", Марта Галабала, старший юрист "Астерс", Богдан Шморгун, старший юрист "Астерс", і Олена Січковська, юрист "Астерс". Рецензентами публікації виступили Андрій Конеченков, Голова правління УВЕА, та партнер Астерс Ярослав Петров.
"Розвиток офшорної вітроенергетичної технології та виробництва “зеленого” водню напряму пов’язаний з посиленням енергетичної незалежності України та боротьбою проти глобального потепління на реалізацію стратегій Європейського Співтовариства", – зазначає Андрій Конеченков, Голова Правління УВЕА. "Ця Біла книга є результатом співпраці провідних національних експертів і стала першим україномовним аналітичним дослідженням потенціалу цих нових і перспективних напрямків розвитку енергетики в Україні".
"За сприятливих умов, офшорна вітроенергетика та виробництво зеленого водню можуть стати вкрай привабливими галузями для іноземних інвестицій в українську економіку та посилять енергетичну інтеграцію із ЄС", – коментує Ярослав Петров, партнер Астерс. "Експерти Астерс беруть активну участь у роботі над вдосконаленням законодавчого регулювання умов ведення бізнесу в Україні. Ми сподіваємося, що ідеї цієї Білої книги стануть основою для продуктивної дискусії щодо подальших векторів розвитку відновлювальної енергетики в Україні".