Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Практика вирішення спорів Arzinger успішно завершила на користь клієнта як ініціюючого кредитора дві справи про банкрутство колишніх партнерів-дистриб’юторів. Так, 28 березня і 30 травня господарський суд Донецької області затвердив укладені мирові угоди в даних справах.
Завдяки цим мировим угодам, кредитор отримав часткове, зі значно більшим, ніж зазвичай у схожих справах, розміром погашення боргів у банкрутстві. Боржники, кредитори та інвестор дійшли взаємної згоди.
"Хоча Кодекс з процедур банкрутства України не передбачає такої процедури як мирова угода, але завдяки вже сформованій правовій позиції Верховного Суду та нормам ГПК України, які підлягають застосуванню в процедурі банкрутства, юристам Arzinger вдалося знайти оптимальну формулу (яка також була підтверджена судом)", - зазначають у компанії.
В Arzinger наголосили, що ці дві справи про банкрутство примітні багатьма труднощами. Починаючи з процесу збору доказів доведення боржників до банкрутства (перед процедурою банкрутства – боржники змінили засновників і директорів, а також перестали звітувати перед податковими органами, вчиняючи дії із виведення активів та приховування документів) і закінчуючи ініціаціями численних судових справ при визнання недійсними сумнівних правочинів боржників, витребуванням майна, пошуком виведених боржниками власних активів і накладення на нього арешту (оголошення в розшук транспортних засобів).
Важливо, що аналіз фінансового стану боржників і належна підготовча робота — це пріоритет для побудови сильної позиції в справах про банкрутство і підґрунтя для того, щоби зацікавлені сторони почали шукати компроміс щодо погашення боргів, а не продовжувати далі переховувати активи.
Проєкт очолював Дядюк Євген, радник, к.ю.н. та адвокат, також раніше були залучені колишні співробітники – радник, арбітражний керуючий Антон Молчанов і юристка, адвокат Олена Собченко.