14 липня 2021, 15:34

АРМА не зможе продавати конфісковане майно без рішення суду: прийнято Закон

Верховна Рада прийняла Закон "Про внесення змін до Закону України про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів щодо гарантій прав українських та іноземних інвесторів".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АРМА розшукало понад 5,6 тис. одиниць майна та активи на 6,8 млрд грн"

Реалізація активів відповідно до цього Закону є примусовою реалізацією (примусовим продажем).

При обранні судом способу управління активами у вигляді розпорядження майном, таке розпорядження може бути здійснене лише після винесення вироку, що набрав законної сили.

Реалізація здійснюється визначеними на конкурсних засадах юридичними особами. Порядок відбору таких юридичних осіб, порядок реалізації активів на прилюдних торгах (аукціонах) та/або електронних торгах визначаються Кабінетом Міністрів України.

Рухоме майно може бути передано для реалізації без згоди власника за рішенням слідчого судді, суду за наявності хоча б однієї з таких підстав: 1) майно піддається швидкому псуванню; 2) майно швидко втрачає свою вартість; 3) витрати на зберігання рухомого майна протягом одного календарного року становлять більше 50 відсотків його вартості.

Нерухоме майно не може бути передано для реалізації без згоди власника такого майна до винесення обвинувального вироку суду, що набрав законної сили, або іншого судового рішення, що набрало законної сили, яке є підставою для застосування спеціальної конфіскації.

Передача для реалізації активів може також здійснюватися за згодою їх власника, підпис на якій засвідчений нотаріально, нотаріально засвідчена копія якої надається Національному агентству з відповідним зверненням прокурора.

АРМА здійснюватиме також управління активами:

  • на які накладено арешт у кримінальному провадженні, у тому числі як захід забезпечення позову - лише щодо позову, пред'явленого в інтересах держави, із встановленням заборони розпоряджатися та/або користуватися такими активами
  • а також у позовному провадженні у справах про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави із встановленням заборони користуватися такими активами, сума або вартість яких перевищує 200 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.

У разі надходження рішення прокурора, винесеного одночасно з постановою про закриття кримінального провадження, а також у разі надходження від суду або іншої зацікавленої особи належним чином засвідченої копії прийнятого судового рішення, що набрало законної сили, якими скасовано арешт прийнятих в управління активів, Національне агентство не пізніше десятого робочого дня, після дня отримання такого рішення, повертає активи їх законному власнику.

У разі реалізації арештованих активів, одержані від такої реалізації кошти, а також проценти, нараховані як плата за користування банком такими коштами, підлягають поверненню у безготівковій формі особі, яка була законним власником реалізованого активу на момент його реалізації за цим Законом (колишнього власника), у разі закінчення кримінального провадження без застосування конфіскації чи спеціальної конфіскації, протягом щонайбільше десяти робочих днів з дня отримання належним чином засвідченого процесуального документу від прокурора, слідчого судді або суду та відомостей від колишнього власника про реквізити рахунка.

З дня набрання чинності цим Законом судові справи, які перебувають на розгляді в судах загальної юрисдикції, у яких оскаржуються рішення, дії чи бездіяльність Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, щодо заходів, пов’язаних із виконанням ухвал слідчих суддів, суду про передачу в управління активів, передаються для розгляду до суду (слідчого судді), уповноваженого здійснювати правосуддя у порядку, встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України.

Проєкт Закону зареєстровано за №5141.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати