27 листопада 2021, 11:25

Арбітражні керуючі визначили професійне майбутнє на наступні два роки

26.11.2021 р. на Першому черговому З'їзді арбітражних керуючих відбулися вибори керівництва Національної асоціації арбітражних керуючих України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


З вітальним словом виступили Владислав Філатов, директор Департаменту з питань банкрутства Міністерства юстиції України, Довидас Віткаускас, керівник Проєкту ЄС «ПРАВО-Juctice», а також Арне Енгельс, міжнародний експерт Проєкту ЄС «ПРАВО-Juctice», які висловили свої сподівання на активну діяльність та вагому роль спільноти у розбудові сильної економіки України.

«Спільнота арбітражних керуючих стає все більш незалежною. Скоро ми зможемо говорити не тільки про самоуправління, але й про саморегуляцію загалом. Тому важливо побудувати єдність та зберегти діалог з Мін’юстом», – зазначив Довидас Віткаускас.

На З’їзді був зареєстрований 421 арбітражний керуючий. 260 голосами головуючим на З’їзді обрали Олександра Бондарчука, а секретарем – Олександра Донченка. Головою лічильної комісії обрали Олександра Бандолу. Делегати прийняли рішення про створення Ревізійної комісії НААКУ.

На посаду Голови НААКУ переобрали Олександра Бондарчука. За нього проголосували 226 арбітражних керуючих. Заступником стала Оксана Гонта. За неї свої голоси віддали 226 виборців.

Свою кандидатуру на посаду Голови НААКУ також подавав В’ячеслав Лецкан, його підтримали 153 арбітражних керуючих. На посаду заступника претендувала Ірина Сербін. За неї проголосували 153 виборців. Третім кандидатом на посаду Голови НААКУ був Валерій Чичотка. За нього проголосували 6 делегатів. Також 6 бюлетенів були недійсними.

На З’їзді арбітражних керуючих обрали Раду, яка працюватиме протягом наступних двох років. На порядок денний також були винесенні питання щодо затвердження звіту попередньої Ради арбітражних керуючих, розгляду та затвердження кошторису на 2021 р., проведення онлайн-голосувань та затвердження Положення про членські внески до Асоціації.

Ми поспілкувалися з представниками спільноти до проведення голосування.

лекцан В'ячеслав Лецкан, член дисциплінарної комісії арбітражних керуючих Міністерства юстиції України

У спільноті склалася певна конфліктність між вами та опонентами. Як ви думаєте, чи підтверджує це життєвість приказки: «Там де два козаки, там три гетьмани»?

Я так не вважаю. Насправді, у нас нормальні відносини з головою опонентів. Все це створюється штучно. Там, де два козаки, повинен бути один гетьман.

Якими будуть перші кроки у разі вашої перемоги на посаді?

Насамперед, потрібно зібрати всіх докупи та помирити, а потім почати конструктивно працювати. До речі, ми це довели, працюючи в дисциплінарній комісії. У нас були люди з різних регіонів, але на це ніхто не дивився. Дивилися на справу, яка там відбувалася.

Якщо перемогу здобудуть ваші опоненти, яким чином ви плануєте чи не плануєте долучатися до подальшого розвитку Асоціації?

Після цих виборів життя не закінчується. Якщо переможуть опоненти, то я побажаю їм успіху, єдності та буду допомагати тим, чим зможу.

Олександр Бондарчук, в.о. Голови НААКУ, керуючий партнер ЮФ «Абсолют»та Оксана Гонта, голова Вінницького регіонального відділення НААКУ 

Не секрет, що між вами й вашими опонентами є певні розбіжності. Як ви думаєте, в чому полягає найбільша відмінність?

бондарчукОлександр Бондарчук: У нас трохи різна філософія розвитку, в цьому ми розходимося. Глобальні цілі у нас одні – спільна та єдина авторитетна Асоціація арбітражних керуючих України.

Оксана Гонта: Що стосується відмінностей, то у нас різне бачення щодо участі регіонів у розбудові Асоціації. Сьогодні склалася опозиційна ситуація між центральною радою та регіонами, багато регіональних рад ухвалюють рішення, висловлюють свої пропозиції та бачення, які залишаються поза увагою центральної ради. Існує ідея створити консультативно-дорадчий регіональний орган, який матиме дорадчий голос, але ще є ідея надати йому право вето. Якщо дві третини регіональних рад стверджують, що рішення, ухвалене центральною радою, не відповідає інтересам спільноти, то ці регіональні ради звертаються до центральної та зупиняють таке рішення. Існує така ідея, але її також слід обговорювати зі спільнотою.

На вашу думку, чи не підтверджує це життєвість приказки: «Там де два козаки, там три гетьмани»?

Олександр Бондарчук: Там де три партизани, там один зрадник.

Якими будуть перші кроки у разі вашої перемоги на посаді?

Олександр Бондарчук: Продовжуємо розбудову. У нас чимало технічних завдань, наприклад, розробка сайту, щоб це було зручно. Ми повинні відпрацьовувати механізм електронного голосування, у нас достатньо великий обсяг роботи щодо представництва в різних органах державної влади. Ця робота вже розпочата, її потрібно посилити.

гонтаОксана Гонта: Також ми маємо багато завдань щодо змін до чинного законодавства, так зване законодавче лобі, є багато питань, які потрібно вирішувати нагально. Це стосується змін до чинного Кодексу з процедур банкрутства, змін до нормативно-правових актів. Є законопроєкти, які вже лежать у ВРУ, є ті, які потрібно готувати. Я вважаю, що потрібно обговорити зі спільнотою ті зміни, які необхідно реалізувати найближчим часом. Важливо почути думку спільноти. Наша науково-консультативна рада, яка створена при НААКУ, має перевірити та надати наукові поради, а потім відправляти їх до суб’єктів законодавчої ініціативи. Це дуже важливе питання.

Якщо перемогу здобудуть ваші опоненти, яким чином ви плануєте чи не плануєте долучатися до подальшого розвитку Асоціації?

Олександр Бондарчук: Ми не думаємо, що це буде перемога одних або інших, у будь-якому випадку оберуть змішаний склад. Ми до цього якось працювали та продовжуватимемо працювати в цьому змішаному складі.

Оксана Гонта: Наразі я очолюю раду арбітражних керуючих Вінницької області, тому в будь-якому випадку працюватиму далі. У мене є багато завдань, які мені поставила регіональна спільнота, тому я надалі над ними працюватиму. Однак все ж таки сподіваюся, що матиму можливість працювати на благо всієї спільноти вже на новій посаді.

тищенко Наталія Тищенко, керуюча партнерка ЮФ «Nobili»

Чого ви очікуєте від виборів?

Я очікую, що переможе демократія, що вибори пройдуть прозоро, без вигаданих технологій. Ми вважаємо, що до влади повинна прийти команда, адже саме команда може зробити нову історію. Ми знаємо, як працювала попередня команда. Навіть враховуючи, що були дуже гідні кандидати в Раді, вони не могли нормально працювати, оскільки не було одностайної думки. Саме тому під гаслом «Команда може все» ми об’єдналися під головуванням Олександра Бондарчука. Він зібрав з усієї України людей, які бажають змінити процедуру банкрутства та змінити підхід до професії в майбутньому.

Які потрібні першочергові кроки в розбудові Асоціації? Які ТОП-3 проблеми Асоціації передусім потрібно вирішувати?

Насамперед, законодавчі ініціативи. Потрібно, щоб при кожній законодавчій ініціативі будь-якого депутата запитували в Асоціації, наскільки вона є доцільною та чи потрібна вона взагалі. Зараз діє мораторій на банкрутство, що тягне за собою безліч проблем. По-перше, арбітражні керуючі не мають роботи. По-друге, це погано впливає на економіку країни, тому що банкрутство є частиною екосистеми економіки країни. Якщо підприємство не може піти з ринку, воно все більше втрачає, і разом з тим втрачає вся країна. Це перше завдання – виступати з ініціативою зняти мораторій.

Існує дуже багато проблем, про які говорять з Міністерством юстиції. Однак першочергово потрібно навести лад у дисциплінарній комісії. Наприклад, варто почати друкувати рішення дисциплінарних комісій, цей процес має стати відкритим, адже коли люди не знають, за що їх карають, то їх можуть карати за будь-що. Наступне питання – статус арбітражного керуючого. Це дуже важлива річ, яку потрібно підіймати. Історично так склалося, що банкрутство сприймається як «чорна», погана процедура, тому до арбітражного керуючого таке ставлення. Соціум не сприймає арбітражника як професіонала, людину з досвідом, яка вкладає в цю професію все своє життя. В цій професії практика напрацьовується дуже важко. Мій 19-річний стаж налічує всього 68 справ. Якщо порівняти з адвокатом, який ходить у суди, то кількість його справ буде набагато більшою.

Як ви плануєте долучатися до розвитку спільноти? Можливо, у вас є плани?

У мене дуже багато планів, але я думаю, що наразі не варто про них розповідати. Однак якщо команда працюватиме в одному режимі та всі ініціативи будуть прийняті одностайно, можливо, за два роки ми зможемо змінити достатньо багато.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати