23 квітня 2021, 16:21

АПУ звернулася до МЗС України щодо засудження порушення прав людини в Білорусі

АПУ

Асоціація правників України обурена черговими фактами перешкоджання діяльності правозахисників і систематичного порушення прав людини в Білорусі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Комітет АПУ надав пропозиції для вдосконалення законопроєкту про запровадження діяльності БЕБ"

5 квітня у Мінську відбулися чергові затримання. Затримано організаторів фестивалю правозахисних фільмів WatchDocs Belarus «Машина дихає, а я — ні» та центру допомоги й реабілітації ув’язнених, серед яких була і керівниця ГО «Звяно» Тетяна Гацура-Яворська.

12 квітня вдома у Тетяни проведено обшук, після чого із застосуванням фізичного і психологічного тиску допитано її чоловіка Володимира Яворського. Під час допиту Яворський отримав статус свідка, проте йому не було надано правової допомоги, він був вимушений давати свідчення про себе та дружину.

Після цього Яворського повідомили, що протягом 48 годин він має покинути Білорусь разом із дітьми. Крім того, в’їзд на територію країни йому буде заборонено протягом 10 років. 

«Переконані, що такі факти зневажання й нехтування правами людини, переслідування за правозахисну діяльність Республікою Білорусь вимагають невідкладного реагування міжнародної спільноти», — йдеться в тексті відкритого звернення АПУ.

Правники закликали Міністерство закордонних справ України засудити порушення прав людини та політичні переслідування в Білорусі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати