14 квітня 2021, 11:15

Комітет АПУ надав пропозиції для вдосконалення законопроєкту про запровадження діяльності БЕБ

АПУ

Комітет Асоціації правників України з податкового та митного права звернувся до Голови Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності Дениса Монастирського із пропозиціями для вдосконалення податкового законодавства.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АПУ заявила про неприпустимість втручання в діяльність органів адвокатського самоврядування"

Відповідні пропозиції стосуються законопроєкту №3959-1 «Про внесення змін до адміністративного та кримінального законодавства щодо запровадження діяльності Бюро економічної безпеки України». Нагадаємо, що 28 січня ВРУ прийняла Закон про БЕБ, а вже 22 березня він був підписаний Президентом України.

У свою чергу, законопроєкт №3959-1 покликаний привести у відповідність до вимог чинного законодавства норми ККУ, що дозволить БЕБ належно виконувати свої повноваження. Правники Комітету детально проаналізували документ і наголосили на необхідності його суттєвого доопрацювання.

Вони підкреслили, що такі зміни повинні відповідати інтересам учасників податкових відносин і мінімізувати будь-який тиск на них із боку держави.

Зокрема, мова йде про:

Запропоновані зміни до статті 212 ККУ

Правники звернули увагу, на низку потенційних новацій і підкреслили, що наразі відповідальність, визначена статтею є достатньо суворою для платників податків, а її посилення не є доцільним:

«Відповідальність у вигляді арешту, обмеження або позбавлення волі буде надмірною та виступить, на нашу думку, каталізатором посилення тиску на платників податків». 

Введення відповідальності за шахрайство з податком на додану вартість

На думку експертів Комітету АПУ, межі притягнення до кримінальної відповідальності за частинами 3-5 статті 222-2 не повинні бути нижчими за межі притягнення до відповідальності за ст. 212 ККУ:

«Звертаємо увагу на тому, що відповідальність за зазначеними частинами статті має бути м’якшою. А частина 3 статті не передбачати такої великої дискреції у виборі покарання», — йдеться в тексті звернення. 

Детальніше ознайомитися з пропозиціями Комітету АПУ можна за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати