08 липня 2015, 18:01

АПУ оприлюднила позицію щодо рішень ІІІ З’їзду адвокатів України

Асоціація правників України

Асоціація правників України прийняла публічну позицію з приводу окремих рішень, прийнятих 3 липня 2015 року на ІІІ З’їзді адвокатів України, зокрема щодо рішень про відставку керівників кількох органів адвокатського самоврядування, повідомляє прес-служба АПУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Асоціація правників України як провідна юридична спільнота, що об’єднує понад 5000 правників, не може залишити поза увагою окремі рішення, прийняті 3 липня 2015 року на ІІІ З’їзді адвокатів України», - йдеться у зверненні.

По-перше, всупереч попередньо затвердженому порядку денному, в день з’їзду до пункту «Різне» безпідставно, з порушеннями ст. 54 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» були включено нові, вкрай важливі кадрові питання. За результатами розгляду цих питань були прийняті рішення про відкликання голови Вищої дисциплінарно-кваліфікаційної комісії адвокатури, його заступника та заступника голови Національної асоціації адвокатів України та Ради адвокатів України.

По-друге, особам, стосовно яких приймались вищезгадані рішення, не було надано можливості доповісти про результати своєї діяльності, надати будь-які пояснення, міркування чи додаткові відомості по суті. Зазначене ставить під сумнів не лише правомірність, а й обґрунтованість прийняття таких рішень.

З огляду на це, Асоціація правників України вважає прийняті у такий спосіб рішення маніпулятивним та таким, що не можуть відображати об’єктивну думку всієї адвокатської спільноти.

Розгляд кадрових питань без надання можливості особам, стосовно яких вони розглядаються, давати пояснення, суперечать усталеним правовим демократичним традиціям.

Враховуючи вищевикладене, Асоціація правників України висловлює глибоку стурбованість фактом порушення норм чинного законодавства З’їздом адвокатів України та засуджує ігнорування базових принципів прозорості та гласності у роботі вищого органу адвокатського самоврядування. Такі дії дискредитують його цілі та підривають авторитет адвокатури загалом, відзначають в АПУ. 

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати