24 вересня 2022, 13:55

Апеляційний суд підтримав позицію АМКУ щодо недопустимої держдопомоги

Пресслужба АМКУ

19 вересня 2022 року Шостий апеляційний адміністративний суд відмовив «Полтавському комунальному автотранспортному підприємству 1628» у задоволені апеляційної скарги та залишив в силі рішення Окружного адміністративного суду м. Києва, яким також відмовлено в задоволені позову про визнання протиправним та скасування частини рішення Антимонопольного комітету України щодо недопустимої державної допомоги  (04.02.2021 № 78-р). 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Схвалено проєкт критеріїв допустимості держдопомоги на окремі послуги у сфері медіа"

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Нагадаємо, у лютому 2021 року АМКУ визнав підтримку, що надається Управлінням житлово-комунального господарства виконавчого комітету Полтавської міської ради в рамках «Програми розвитку ЖКГ та благоустрою м. Полтави на 2020 рік», Полтавському комунальному АТП 1628 державною допомогою, недопустимою для конкуренції. Недопустимою була визнана державна допомога обсягом 23 238 700 грн на придбання спеціалізованої техніки й обладнання для вивезення побутових відходів.

Аргументом для такого рішення АМКУ було порушення органом місцевого самоврядування вимог чинного законодавства щодо необхідності проведення конкурсу для визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів. Комітет зобов’язав припинити надання та повернути недопустиму державну допомогу.  

Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду з такими висновками АМКУ погодилась. Непроведення конкурсу, на думку суду, обмежує права осіб, які мали або мають намір змагатися за право здійснювати вказану господарську діяльність.

Загалом обидві судові інстанції не підтримали доводи позивача щодо того, що оскаржуваним рішенням «Комітет втрутився у право територіальної громади міста Полтави на ефективне управління та використання свого майна через належні йому комунальні підприємства».

У своїх рішеннях суди зазначали, що визначення належності заходів з підтримки суб’єктів господарювання за рахунок місцевих та державних ресурсів до державної допомоги, оцінювання допустимості державної допомоги для конкуренції належить виключно до повноважень Антимонопольного комітету України. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати