29 жовтня 2020, 10:31

Антикорупційний контроль за суддями буде збережено, - Денис Малюська

Прес-служба Міністерства юстиції України

28 жовтня 2020 року на сайті КСУ було опубліковане рішення суду, згідно якого КСУ визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає кримінальну відповідальність за недостовірне декларування.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


В Офісі Президента відреагували на скасування КСУ відповідальності за недостовірне декларування.

Читайте також: "Конституційний Суд поставив хрест на НАЗК та декларуванні чиновників"

Міністр юстиції України Денис Малюська також прокоментував дане рішення суду, про це повідомляє прес-служба Мін'юсту у Телеграм-каналі відомства.

У повідомленні зазначається, що серед основних моментів цього рішення – наступні:

  • КСУ вказав, що вплив НАЗК (як органу виконавчої влади) на суди (як органи судової влади) є неконституційним. Тому суд скасував усі ключові антикорупційні повноваження НАЗК (причому щодо усіх чиновників, не лише суддів);
  • Також КСУ вказав, що кримінальна відповідальність за декларування недостовірних відомостей є надмірною. І таку відповідальність теж скасував;
  • КСУ НЕ скасовував саме електронне декларування або ж кримінальну відповідальність за незаконне збагачення;
  • Так само залишився діяти і електронний реєстр декларацій, хоча доступ до його даних буде обмежено.

Денис Малюська зазначив, що ВРУ, ОПУ, КМУ та експертна спільнота напрацюють законопроєкт, яким буде обмежено (або взагалі виключено) вплив НАЗК на суддів, також буде відновлено дію норм антикорупційного законодавства. Декларування недостовірної інформації (або ж недекларування) доведеться карати більш м’яко, через адміністративну відповідальність.

Очільник відомства припустив, що судді отримають свій окремий механізм контролю за статками та витратами, який не буде поступатися НАЗК. Тобто, антикорупційний контроль за суддями буде збережено.

Нагадаємо, НАЗК закриває доступ до Реєстру декларацій на виконання рішення КСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати