12 лютого 2019, 14:57

Анонімне повідомлення стало підставою для скасування постанови Управління Держпраці

Судова влада України

Закарпатський окружний адміністративний суд розглянув та задовольнив повністю позов підприємця до Управління Держпраці у Закарпатській області про визнання  протиправною та скасування постанови про накладення штрафу з таких підстав.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє прес-служба суду, зазначає Судова влада України.

Читайте також: "Поза межами актуальності".

Так, під час розгляду справи суд встановив, що матеріали інспекційного відвідування позивача Управлінням Держпраці з додержання законодавства про працю містять доповідну записку, із змісту якої вбачається, що інформація про можливе використання підприємцем найманих працівників без оформлення трудових договорів отримана з анонімних джерел, що суперечить приписам закону.

У рішенні суду зазначено, що відповідно до законодавства України не підлягають розгляду звернення громадян, з яких неможливо встановити авторство (анонімні), а відповідно, на інформацію, отриману з таких звернень, встановлене обмеження. Також відмічено, що жодним спеціальним законом не надано відповідачу право розглядати анонімні звернення та використовувати їх в якості підстави для проведення інспекційного відвідування.

За таких обставин суд дійшов висновку про порушення Управлінням Держпраці у Закарпатській області вимог щодо наявності законних підстав для проведення інспекційного відвідування підприємця та скасував, винесену стосовно нього, постанову.

З текстом зазначеного рішення можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за №260/1131/18.

Нагадаємо, в Україні хочуть посилити відповідальність за порушення виборчого законодавства.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати