Проблема безпеки у кіберпросторі є однією з ключових в умовах глобалізації інформаційного обміну і широкого впровадження інформаційних технологій у всіх сферах життєдіяльності суспільства. З метою гарантування високого рівня кібербезпеки Національний координаційний центр кібербезпеки Ради національної безпеки і оборони України та Антимонопольний комітет України уклали Меморандум про взаємодію та співробітництво у сфері кібербезпеки та кіберзахисту.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "АМКУ наклав майже 59 млн грн штрафів за змови двох підприємств на 13 тендерах"
Про це повідомляє прес-служба АМКУ.
Закон України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» визначає кібербезпеку як захищеність життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства та держави під час використання кіберпростору, за якої забезпечуються сталий розвиток інформаційного суспільства та цифрового комунікативного середовища, своєчасне виявлення, запобігання і нейтралізація реальних і потенційних загроз національній безпеці України у кіберпросторі». Простими словами кібербезпека — це безпека ІТ-систем (обладнання та програм).
Меморандум укладено задля об’єднання зусиль у сфері кібербезпеки та кіберзахисту, спрямованих на попередження, виявлення, ефективне реагування та протидію актуальним кіберзагрозам, аналізу подій безпеки, підвищення рівня ситуаційної обізнаності та реагування на ймовірні кіберінциденти.
Очікуваними результатами спільної діяльності є підвищення рівня кіберзахисту інформаційно-телекомунікаційної системи Комітету, ефективності обміну технічною та технологічною інформацією про кіберзагрози та кіберінциденти (індикаторами кіберзагроз, інформацією про кіберінциденти тощо), що забезпечить стійкість інформаційних ресурсів Комітету, які забезпечують взаємодію з суб’єктами господарювання.
Нагадаємо, АМКУ надав дозвіл на злиття Peugeot та Fiat у рамках транснаціональної угоди.