10 жовтня 2022, 13:31

АМКУ розпочав чотири справи проти АТ «Київоблгаз»

Пресслужба АМКУ

Колегія Північного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України розпочала чотири справи щодо акціонерного товариства «Київоблгаз», у діях якого виявлено ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Оновлено порядок ведення касових операцій у національній валюті"

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Мова йде про зловживання монопольним становищем на ринку послуг з приєднання до газорозподільних систем в межах території, де знаходиться газорозподільна система, що перебуває у власності чи експлуатації відповідача.

До Відділення останнім часом надійшла значна кількість скарг від громадян та юридичних осіб на дії згаданого підприємства. Зокрема на те, що воно встановлювало додаткові вимоги у технічних умовах приєднання, не погоджувало проекти зовнішнього газопостачання (обґрунтовуючи відмову неповним пакетом документів) та визначало місце приєднання об’єктів газопостачання до мережі на значній відстані від них, не даючи можливості здійснити альтернативний розрахунок приєднання у ближчій точці тощо.

Оскільки вищезазначені дії АТ «Київоблгаз» ущемляють інтереси та права споживачів, Відділення виокремило у діях підприємства чотири ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції та відкрило справи по кожній з них. Зокрема йдеться про:

  • непогодження проектів зовнішнього газопостачання та, як наслідок, неприєднання об’єктів замовників до газорозподільних систем;
  • встановлення в технічних умовах приєднання до газорозподільної системи вимоги до замовника щодо встановлення єдиного вузла обліку природного газу для житлових будинків за його рахунок;
  • ненадання вихідних даних (документів), необхідних для проведення гідравлічного розрахунку, встановлення економічно необґрунтованих цін на надання послуги з гідравлічного розрахунку;
  • неподання відповідачем у встановлені Відділенням строки інформації, що була потрібна МТВ для розгляду заяви суб’єкта господарювання.   
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати