За результатами експрес-опитування Європейської Бізнес Асоціації серед членських компаній щодо потенційного збільшення податкового навантаження на роботодавців, 55% компаній не зможуть компенсувати підвищення військового збору працівникам. Про це розповіли в ЄБА.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Бізнес очікує на оновлене законодавство у сфері поводження з відходами".
Як повідомляється, зміни можуть набрати чинності в разі прийняття законопроєктів №11416-д про внесення змін до ПКУ щодо особливостей оподаткування в період дії воєнного стану та №12000 про державний бюджет України на 2025 рік.
Так, у випадку підвищення військового збору до 3% або 5% дещо більш ніж половина, а саме 55%, учасників опитування зазначили, що не зможуть компенсувати цю різницю своїм працівникам. Відповідно, як зазначається, це призведе до зниження реального доходу людей.
"У випадку зростання військового збору до 3% повністю компенсувати різницю при найближчому перегляді заробітних плат готові 15% компаній, частково – 14%. Інші 7% розглядають варіант повної компенсації за рахунок введення надбавки до кінця року, в якому буде скасовано воєнний стан. Якщо йдеться про зростання військового збору до 5%, в такому разі повністю готові компенсувати зниження реального доходу працівників дещо менше компаній – 14%, а частково – 13%. І 6% готові повністю компенсувати надбавкою до кінця року, в якому буде скасовано воєнний стан. Інші компанії розглядають різні підходи до компенсації або ще не прийняли відповідне рішення", – йдеться в повідомленні.
За оцінкою 58% опитаних компаній, підвищення бази нарахування ЄСВ у розмірі 22% з 15 до 20 розмірів мінімальної заробітної плати (стосуватиметься заробітних плат до 160 тис. грн) суттєво вплине на витрати компанії.
Загалом збільшення податкового навантаження – потенційне зростання ПДВ, військового збору, ЄСВ – змусить 56% опитаних компаній скорочувати інші важливі для функціонування компанії витрати. Для 11% компаній таке підвищення може призвести до часткового скорочення виробництва чи бізнесу.
Водночас до ідеї підвищення ставки ПДВ бізнес також ставиться дуже насторожено, адже, вказали в ЄБА, цей крок може замість боротьби з тінню, навпаки, стимулювати контрабанду та незаконну торгівлю. Як альтернативу тотальному підвищенню ПДВ, бізнес підтримує пропозицію оподаткувати ПДВ імпортні операції з товарами до 500 євро в супроводжуваному багажі та до 150 євро для поштових та експрес-відправлень, які наразі звільнені від оподаткування.
Довідково
Експрес-опитування проводилось з 1 до 3 жовтня 2024 року серед членських компаній Європейської Бізнес Асоціації. Учасники опитування – 71 компанія з різних галузей економіки. Серед учасників: міжнародні компанії – 79%, українські компанії – 21%; 48% – великі підприємства, 44% – середні та 8% – малі.