12 грудня 2020, 10:00

АМКУ оштрафував шістьох виробників "молочки" на 111,5 млн грн

Прес-служба АМКУ

Антимонопольний комітет України прийняв рішення у другому блоці справ, які були розпочаті після масштабного дослідження молочної продукції. Загальна сума штрафів, які були накладені на шістьох виробників, перевищила 111,5 млн грн.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АМКУ відзвітував про роботу в сфері захисту конкуренції під час пандемії COVID-19".

Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

Так, за результатами розслідування виявлено низку виробників, які виготовляли суміші з невідомими складниками та називали таку продукцію "маслом". Окремі ж бізнесмени вдавалися до заміни молочних жирів рослинними й у іншій продукції. Зокрема, Комітет виявив невідповідність жирів у складі твердих сирів.

"Такі "немасло" та "несир", окрім магазинів та ринків, могли потрапляти у школи, дитсадки, інтернати, лікарні, пансіонати, ВНЗ.На жаль, для деяких виробників пріоритетом у діяльності є можливість здобути переваги перед іншими конкурентами та бажання збільшити свій дохід. Через це вони заплющують очі на порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, проявляють неповагу до споживача. А їхня продукція – навіть може становити загрозу здоров’ю людей", - ідеться у повідомленні.

Зазначається, що з точки зору закону, вершкове масло та твердий сир є традиційними молочними продуктами, до складу яких не можуть входити жири та білки немолочного походження. При наявності будь-яких інших жирів, крім молочних, така продукція вже не може називатися ані "сиром", ані "маслом". На виробників, що поширювали інформацію, яка вводить в оману громадян, сьогодні, 10 грудня, рішеннями АМКУ були накладені штрафи:

- ДП "Старокостянтинівський молочний завод" (Хмельницька обл.) – 84 892 000 грн.

- ТОВ "Деражнянський молочний завод» (Хмельницька обл.) – 9 459 200 грн.

- ТОВ "Вівальді Д" (Дніпропетровська обл.) – 6 900 000 грн.

- ТОВ "Інтер-мол" (Дніпропетровська обл.) – 4 022 000 грн.

- ТОВ "ОМПК "Славія" (Сумська обл.) – 3 500 000 грн.

- ТОВ "Іва-арт" (Івано-Франківська обл.) – 2 800 000 грн.

Нагадаємо, АМКУ наклав 3,2 млн грн штрафів за змову на закупівлі техніки для прибирання вулиць.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати