09 грудня 2020, 17:05

АМКУ відзвітував про роботу в сфері захисту конкуренції під час пандемії COVID-19

Прес-служба АМКУ

Антимонопольний комітет України затвердив Звіт «Виявлення та припинення антиконкурентних практик під час карантинних заходів, запроваджених через COVID-19», створений за результатами контролю за дотриманням конкурентного законодавства учасниками фармацевтичних ринків. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АМКУ наклав 3,2 млн грн штрафів за змову на закупівлі техніки для прибирання вулиць"

Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

З березня цього року Комітет посилив контроль за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції учасниками фармацевтичних ринків у зв’язку із оголошенням ВООЗ пандемії COVID-19 та соціальною важливістю питань доступності лікарських засобів та медичних виробів для населення.

Органами Комітету було запроваджено щоденний моніторинг цін на противірусні лікарські засоби та засоби індивідуального захисту.  Загалом дослідження охопило 75 аптечних закладів різних аптечних мереж у всіх регіонах України. Проводилася постійна фіксація наявності препаратів та їх вартості.

Комітетом було проведено аналіз динаміки:

  • відпускних цін противірусних лікарських засобів вітчизняних виробників;
  • цін закупівлі та реалізації досліджуваних лікарських засобів трьома найбільшими оптовими компаніями, які постачають у роздрібну торгівлю більше ніж 75% всіх лікарських засобів.

У ході дослідження Комітет встановив, що зростання цін лікарських засобів, які перебували на контролі, здійснювалось на всіх рівнях їх реалізації:

  • вітчизняними виробниками до 13%;
  • вітчизняними дистриб’юторами до 24%
  • аптечними закладами до 65%.

Найбільше зростання вартості лікарських засобів відбувалось на рівні роздрібної торгівлі. Разом із цим, враховуючи існуючу конкуренцію між лікарськими засобами з однією діючою речовиною та аптечними закладами, обізнаний споживач мав можливість вибору необхідних ліків за доступною для нього ціною.

Зростання вартості захисних одноразових масок мало місце як на рівні оптової, так і в роздрібній торгівлі.

Усі виявлені факти знайшли своє відображення у заходах з правозастосування та адвокатування конкуренції, вжитих Комітетом та його територіальними відділеннями:

  • надано 484 рекомендації учасникам регіональних ринків роздрібної торгівлі лікарськими засобами щодо дотримання вимог законодавства про захист економічної конкуренції під час реалізації лікарських засобів та засобів індивідуального захисту, необхідних для профілактики та лікування COVID-19;
  • розпочато провадження у трьох справах за ознаками порушення законодавства про захист економічної конкуренції у діях учасників фармацевтичних ринків щодо реалізації лікарських засобів та медичних виробів.

Повний текст Звіту (з додатками) та презентація.

Нагадаємо, АМКУ схвалив критерії оцінки державної допомоги під час COVID-19.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати