30 грудня 2021, 11:12

АМКУ оштрафував компанії групи «Авангард» на більш ніж 10 млн грн за концентрації без дозволу

Пресслужба АМКУ

АМКУ завершив розгляд справи, розпочатої за ознаками вчинення суб’єктами господарювання, що входять до складу групи компаній «Авангард» (на момент вчинення дій належали Олегу Бахматюку) 18 порушень законодавства про захист економічної конкуренції.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АМКУ дозволив ТОВ «Дженерал Комерс» придбати завод "Більшовик"

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Комітет виявив ці порушення у процесі дослідження загальнодержавного ринку яєць курячих в шкарлупі. Від початку розслідування велося в рамках чотирьох окремих справ.

Зокрема АМКУ встановив, що протягом 2018-2019 років одна з компаній групи «Авангард» - ПНВК «ІНТЕРБІЗНЕС» збільшила кількість філій за рахунок суборенди активів шести птахофабрик, розташованих в:

  • с. Телешівка Рокитнянського р-ну Київської обл. (власник - ТОВ «ІК «Агросоюз-РП»);
  • с. Мліїв Городищенського р-ну Черкаської обл. (власник - ТОВ «ІК «Агросоюз-РП»);
  • с. Петропавлівка Городищенського р-ну Черкаської обл. (власник - ТОВ «ІК «Агросоюз-РП»);
  • Ковтунівській сільській раді Золотоніського р-ну Черкаської обл (власник - ПП «Золотінська птахофабрика»);
  • с-щі Відрадне Запорізького р-ну Запорізької обл (власник - ПрАТ «Відрадненське»);
  • с. Старовірівка, Шевченківського р-ну Харківської обл (власник - ТОВ «Старовірівський птахокомплекс»).

Під час розгляду цих справ Комітетом додатково було виявлено  факти набуття в суборенду ще трьох птахофабрик розташованих у:

  • с. Садове Баришівського р-ну, Київська обл. (власник - ПрАТ «Агрофірма Березанська птахофабрика»);
  • просп. Броварський, 99, м. Київ (власник - ТОВ «Птахофабрика Київська»);
  • с. Пухівка, Броварський район, Київська обл. (власник - ТОВ «Птахофабрика Київська»).

Таким чином загальна кількість виявлених порушень склала 18. Оскільки всі справи мали однакову кваліфікацію порушень, пов’язаність відповідачів відносинами контролю та однакові схеми набуття контролю, їх було об’єднано в одну. 

Схема набуття контролю над підприємствами виглядала наступним чином: окремі маловідомі і дрібні суб’єкти господарювання, що входили до складу Групи компаній «Авангард» й не займалися виробництвом курячих яєць, брали оренду птахофабрики і одразу передавали ці активи в суборенду ПНВК «ІНТЕРБІЗНЕС» - підприємству своєї Групи,  що виробляє та реалізує курячі яйця, в тому числі і на зовнішні ринки. На набутих активах  ПНВК «ІНТЕРБІЗНЕС» одразу розпочав виробництво.  

Фактичне використання ПНВК «ІНТЕРБІЗНЕС» взятих в суборенду птахофабрик призвело до збільшення частки Групи компаній «Авангард» на ринку яєць курячих в шкарлупі на 2,89 % у 2018 році, на 8,73 % - у 2019 році та на 9 % - у 2020 році.

Відповідно частка групи компаній «Авангард» на ринку первинної реалізації яєць курячих у шкарлупі у 2020 році склала 39,93%, що перевищує визначений у частині другій статті 12 Закону України «Про захист економічної конкуренції» поріг - 35 %.

Дії відповідачів, що полягали у набутті контролю над активами без отримання відповідних дозволів органів Антимонопольного комітету України, наявність яких була необхідна, визнано порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції.

На порушників накладено штраф у сукупному розмірі 10 710 000 грн. 

29 грудня 2021 року на засіданні Комітету під час розгляду справи представник Відповідачів визнав факт вчинення вказаних порушень.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати