22 травня 2021, 11:26

АМКУ нагадав про підсудність справ з оскарження публічних закупівель

Пресслужба АМКУ

Антимонопольний комітет України, реагуючи на поширення останнім часом неоднозначної практики судів щодо підсудності справ з оскарження рішень Постійно діючої адміністративної колегії АМКУ з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, нагадує, що Верховний Суд визначив однозначно підсудність таких справ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 Читайте також: "АМКУ надав дозвіл компанії Metinvest на придбання активів ПАТ «ДМК»"

У постанові від 26.04.2021 у справі №640/14645/19 Верховний Суд в складі палати Касаційного адміністративного суду підтримав позицію Антимонопольного комітету України, зазначивши, що факт укладення договору між замовником та переможцем торгів за наслідком процедури публічних закупівель не впливає на повноваження органів АМК України щодо розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель.

Після укладення господарського договору між замовником і учасником за результатами проведеної процедури закупівлі, спір щодо оскарження рішення органів АМКУ, прийнятого за наслідками розгляду скарг учасника торгів, поданих у процедурах публічних закупівель, не набуває характеру приватно-правового та підлягає вирішенню в порядку адміністративного судочинства.  

Враховуючи вищевикладене, звертаємо увагу, що рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель оскаржуються виключно в порядку адміністративного судочинства.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати