Антимонопольний комітет України надав НАК "Нафтогаз України" дозволи на концентрації, які буде здійснено шляхом передачі Нафтогазу повноважень з управління корпоративними правами, які зараз належать державі в особі Фонду держмайна України.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "АМКУ наклав 52 тис. грн штрафів на виробника колготок за копіювання дизайну упаковок".
Про це повідомляє прес-служба АМКУ.
Зазначається, що було передано п’ять компаній, а саме:
- АТ "Одеська ТЕЦ";- АТ "Криворізька теплоцентраль";
- АТ "Херсонська теплоелектроцентраль";
- АТ "Миколаївська теплоелектроцентраль";
- АТ "Дніпровська теплоелектроцентраль";
та управління майновим комплексом ДП "Сєвєродонецька теплоелектроцентраль".
Водночас дозволи надані НАК "Нафтогаз України" були обтяжені зобов’язаннями, що передбачають обов’язок НАК "Нафтогаз України" та суб’єктів господарювання, пов’язаних з ним відносинами контролю, придбавати природний газ для потреб вищезазначених компаній на конкурентних засадах після відміни ПСО. Нагадаємо, що ПСО - це "Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу", дія якого має припинитися з 1 травня 2021 року.
Зокрема, про виконання зобов’язань НАК "Нафтогаз України" повинен звітувати перед Комітетом щорічно до 1 квітня впродовж 5 років після відміни ПСО.
Передбачені рішеннями зобов’язання повинні усунути можливі негативні наслідки від вертикальної інтеграції НАК "Нафтогаз України" на ринках природного газу.
Так, відповідні рішення були прийняті за результатом поглибленого дослідження впливу концентрацій за участю НАК "Нафтогаз України" на ринки теплової, електричної енергії та ринок природного газу, розпочатого у квітні 2020 року.
Нагадаємо, АМКУ посилює моніторинг ринку нафтопродуктів.