24 липня 2020, 10:21

Алла Пугачова втратила права на товарний знак «Кристина»

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Як відомо, Алла Пугачова - не тільки успішна співачка, але ще і досить успішний підприємець. За роки своєї кар'єри на великій естраді Алла Борисівна встигла зареєструвати кілька видів бізнесу, в тому числі товарний знак «Кристина», названий так на честь дочки Крістіни Орбакайте.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Суд з інтелектуальних прав (Москва) 23 липня ц.р. виніс рішення у справі №СИП-197/2020 на користь позивача. Суддя Роман Силаєв ухвалив повністю задовольнити позов Крістіни Мартиросян і частково припинити охорону товарного знака, який зареєструвала Алла Пугачова. Засідання пройшло в онлайн-режимі, подробиць немає. «Позов задовольнити повністю», - йдеться в картці справи.

Позивач Крістіна Мартиросян - індивідуальний підприємець із Нового Уренгоя, а також засновниця ТОВ «Кристина». Вона займається виробництвом хліба та кондитерських виробів. Своєю продукцією Мартиросян торгує в двох фірмових магазинах в Новому Уренгої. За словами її офіційного представника, фірма Мартиросян розпочала процес реєстрації товарного знака «Кристина», однак зіткнулася з проблемою - з'ясувалося, що його «застовпила» Алла Пугачова для 18 класів товарів і послуг. Повідомлялося, що у підприємниці був шанс на перемогу в разі, якщо народна артистка СРСР не користувалася знаком впродовж більше трьох років. У заяві Мартиросян йшлося про прохання скасувати реєстрацію товарного знака для товарів двох класів: хлібобулочних і кондитерських виробів, а також послуг кафе, кафетеріїв і ресторанів.

Пугачова зареєструвала на себе товарний знак «Кристина» на 18 класів МКТП в 1997 р. Правова охорона на нього діє до 2026 р. Мартиросян просила зняти з цього товарного знака правову охорону для двох класів, які стосуються виробництва хлібобулочних і кондитерських виробів, а також роботи кафе і кафетеріїв. У своєму позові підприємниця зазначила, що Пугачова не використовує товарний знак в цих сферах. За даними реєстру товарних знаків і знаків обслуговування Роспатенту, товарний знак «Кристина» належить Аллі Пугачовій з 2000 р. Останній раз термін дії виключного права на товарний знак був продовжений в 2016 р. на десять років. Згідно ст. 1514 ЦК України, правова охорона товарного знака може бути припинена достроково за рішенням суду у зв'язку з його невикористанням.

Суд погодився з цими доводами і зняв правову охорону з товарного знака «Христина» за класами МКТП 30 і 41.

Крістіна Мартиросян підкреслила, що хотіла узаконити використання товарного знака на своїх підприємствах. До самої Пугачової у позивачки ніяких претензій немає.

Зазначимо, що, крім «Кристина», Алла .Пугачева зареєструвала такі товарні знаки, як «АБ», «Рождественские встречи», «Примадонна», «Мадам Брошкина», Alla Pugachova, журнал і радіо «Алла».

У Новому Уренгої тепер на законних підставах будуть випускати торти «Кристина». Нічого особистого - просто бізнес.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати