08 квітня 2021, 8:33

Аліменти з моменту зачаття: коли батько оплачує половину вартості вагітності

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

500 +  виплачено від зачаття – такі гасла пронеслися Польщею після ухвали, яка визнала аборти неконституційними. Є ідеї, які йдуть навіть на крок далі: закон, який незабаром набуде чинності в штаті Юта (США), говорить про примусові аліменти, які виплачує вагітній матері батько дитини.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Всесвітній день резервного копіювання. Чому резервні копії такі важливі?"

Польська програма «Сім’я 500+» – головний інструмент сімейної політики, який має три основні цілі: поліпшення демографічної ситуації, скорочення бідності серед наймолодших та інвестування в сім’ю. Програма «Сім’я 500+» – найбільш значуща і реальна фінансова допомога від держави сім’ям, які виховують дітей. У межах програми «Сім’я 500+» сім’ї з дітьми-утриманцями мають право на отримання дитячої допомоги в розмірі 500 злотих на дитину віком до 18 років.

Наразі програма 500 + не виконала свого первісного завдання: рівень народжуваності в Польщі не збільшився, а навіть почав знижуватися ще швидше. На захист демографії та полюсів опитування громадської думки було прийнято рішення, згідно з яким аборти є неконституційними. Через це швидко з’явилися пропозиції щодо виплати 500+ протягом 9 місяців, коли дитина ще є плодом. Дивно, але не всі з них були відхилені. У Польщі заборона на аборти викликає великі емоції, а в США, де це дозволено, у штаті Юта правителі придумали, як відмовити від абортів: новий закон зобов’язує батька закладати майбутнє дитини.

Аліменти на «майбутню дитину». Новий закон проти абортів. Правителі штату Юта хочуть, щоб біологічні батьки були зобов’язані оплачувати половину вартості ведення вагітності, як з точки зору стандартних медичних оглядів, так і з точки зору можливих процедур. У законі зазначається, що батько не буде нести витрати по аборту за умови, що він був проведений без його згоди. З цього правила є два винятки: якщо вагітність переривається через небезпеку для життя матері або якщо зачаття відбулося в результаті зґвалтування. Правителі Юти хочуть заохотити жінок народжувати, зобов’язуючи батьків співфінансувати вагітність. Аборти були законними в США з 1974 року, і окремі штати, навіть якщо місцева влада виступає проти цього, повинні дотримуватися федеральних законів. У разі виникнення сумнівів щодо батьківства, фінансування витрат на медичне обслуговування під час вагітності припиняється до його підтвердження. Аліменти, що виплачуються з моменту зачаття, на думку керівництва штату Юта, повинні сприяти збереженню вагітності та пологам, виділяючи позитивне з положень, завданням яких є запобігання введенню обмежень на аборти. У США багато обстежень і методів лікування, пов’язаних із вагітністю, не покриваються стандартною медичною страховкою і вимагають, щоб медичне обслуговування оплачувалося з власної кишені.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати