Рада адвокатів України надала роз’яснення щодо процедури відчуження частки в статутному капіталі адвокатського об’єднання.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "РАУ відтермінувала сплату щорічних внесків для адвокатів окупованого Криму".
Про це повідомляють у НААУ.
Так, рішення РАУ прийнято 13 грудня на звернення керуючого партнера адвокатського об’єднання "Лігал Груп", адвоката Козика. У межах компетенції зазначено дві основні позиції:
- Порядок утворення, діяльності, реорганізації та ліквідації адвокатських об’єднань, структура, функції, порядок витрачання коштів, права та обов’язки керівних органів, порядок їх обрання, та інші питання, що належать до їх діяльності, регулюються статутом відповідного об’єднання. Якщо у адвокатського об’єднання немає статутного капіталу, і воно - некорпоратизоване, то порядок виходу учасника повинен бути прописаний у статуті відповідного адвокатського об’єднання.
- Якщо у адвокатського об’єднання є статутний капітал, який поділений на частки між учасниками, то відчуження відбувається згідно порядку, який прописаний у статуті відповідного адвокатського об’єднання, та цивільного законодавства України.
Як зазначається, ст. 15 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" визначено, що адвокатське об’єднання є юридичною особою, створеною шляхом об’єднання двох або більше адвокатів (учасників), і діє на підставі статуту. Державна реєстрація адвокатського об’єднання здійснюється в порядку, встановленому Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", з урахуванням особливостей, передбачених профільним законом. Про створення, реорганізацію або ліквідацію адвокатського об’єднання, зміну складу його учасників адвокатське об’єднання вподовж трьох днів з дня внесення відповідних відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців письмово повідомляє відповідну раду адвокатів регіону.
Що стосується переліку документів, необхідних для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у т.ч. щодо відчуження частки в статутному капіталі, то вони зазначені в абз. 1 ч. 4 ст. 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань".
Рішення РАУ опубліковано у розділі "Акти НААУ"
- РАУ розповіла про порядок сплати внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування;
- РАУ не підтримала законопроект про можливість адвокату працювати приватним виконавцем;
- При розірванні договору з ініціативи клієнта адвокату мають виплатити гонорар за уже надані послуги;
- Залученість адвоката до конфіденційної співпраці з досудовим розслідуванням може мати наслідки, - РАУ.