08 квітня 2015, 13:06

Адміністративна юстиція створюється для громадського контролю за рішеннями влади - ВАСУ

Юридична газета

Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло та його заступник Михайло Смокович провели зустріч із представниками ЗМІ, на якій ішлося про реформування судової системи. Зокрема, було роз’яснено необхідність виокремлення системи адміністративних судів, повідомляє кореспондент «Юридичної газети».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


За словами М.Смоковича, утворення адміністративної юстиції є необхідністю, а не «примхою». «Причина створення адміністративої юстиції як окремої системи у складі окружних, апеляційний судів на чолі з Верховним адміністративним судом полягає у необхідності забезпечити громадян України контролем над органами владних повноважень та позбавити  останніх можливості приймати незаконні рішення", - зазначив суддя.

Як пояснив голова ВАСУ О. Нечитайло, адміністративна юстиція як окрема галузь правосуддя виконуватиме функцію «правового виховання влади», і її повноваження необхідно закріпити на рівні Конституції. "В силу специфіки  адміністративних спорів, адмінсуди повинні бути незалежними в прийнятті рішень від органів влади, в тому числі і інших судів, зокрема Верховного Суду України", - підкреслив очільник ВАСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати