19 травня 2021, 12:39

20 травня КСУ перевірить конституційність окремих положень Виборчого кодексу

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Велика палата Конституційного Суду України 20 травня о 10.00 на відкритій частині пленарного засідання у формі усного провадження розгляне справу за конституційним поданням 45 народних депутатів України, які звернулися до Суду з клопотанням перевірити на конституційність статті 133-191, підпункт 2 пункту 2 розділу ХХХХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Виборчого кодексу України (далі – Кодекс).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КСУ перевірить конституційність призначення членів НКРЕП"

Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Як повідомляється, статті 133–191 структурно утворюють Книгу третю Кодексу «Вибори народних депутатів України», яка регулює підготовку та проведення виборів народних депутатів України.

Зокрема, за її положеннями основні засади виборів народних депутатів України є такими: вибори народних депутатів України здійснюються на засадах пропорційної системи за єдиними списками кандидатів у народні депутати України у загальнодержавному виборчому окрузі, з яких формуються регіональні виборчі списки кандидатів у народні депутати України від партій; право на участь у розподілі депутатських мандатів набувають партії, на підтримку регіональних виборчих списків кандидатів у народні депутати України від яких у межах загальнодержавного округу подано п’ять і більше відсотків загальної кількості голосів виборців, які підтримали регіональні виборчі списки кандидатів у народні депутати України від усіх партій у межах загальнодержавного округу.

Підпунктом 2 пункту 2 розділу ХХХХІІ «Прикінцеві та  перехідні положення» Кодексу визнано таким, що втратив чинність з дня набрання чинності Кодексом, Закон України «Про вибори народних депутатів України» від 17 листопада 2011 року № 4061–VІ, крім положень щодо організації та проведення проміжних виборів і заміщення народних депутатів України, обраних у загальнодержавному виборчому окрузі, повноваження яких достроково припинені, що діють до наступних чергових або позачергових виборів народних депутатів України.

Автори клопотання стверджують, що оспорюваними положеннями Кодексу фактично змінено систему виборів народних депутатів України, зокрема скасовано мажоритарну систему відносної більшості, за якою до дня набрання чинності Кодексом здійснювалося обрання 225 народних депутатів України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати