11 грудня 2020, 11:28

1ААС роз’яснив, як повертаються помилково сплачені кошти на загальнообов`язкове пенсійне страхування

Судової влади України

Помилково сплачені кошти на збір на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна повертаються за поданням (висновком) міського управління Пенсійного фонду України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Реалізація права людини на безоплатну освіту не залежить від реєстрації місця проживання, - 8ААС".

Про це повідомляє прес-служба Судової влади України.

Першим ААС розглянуто у порядку письмового провадження адміністративну справу за апеляційною скаргою обласного управління пенсійного фонду на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 18 серпня 2020 року за позовом фізичної особи до Обласного управління пенсійного фонду, третя особа: міське управління Державної казначейської служби України про зобов`язання вчинити певні дії.

За результатами розгляду справи Першим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову, в якій зазначено про таке.

Органом пенсійного фонду особі відмовлено у задоволенні заяви про повернення збору на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування з операції купівлі-продажу нерухомості з посиланням на те, що надані особою документи не підтверджують факт не придбання житла в минулому чи придбання житла вперше.

Вважаючи таку відмову органу пенсійного фонду протиправною, особа звернулась до суду за захистом своїх порушених прав.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції дійшов висновку про те, що заявлені до суду вимоги є обґрунтованими, а тому задовольнив позов.

Перший ААС із доводами та висновком суду першої інстанції не погодився та прийняв рішення про відмову у задоволенні позовних вимог керуючись наступним.

Порядком ведення органами Пенсійного фонду України обліку надходження сум платежів, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 27.09.2010 № 21-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2010 р. за № 988/18283 (пункт 1.3 розділу І) передбачено, що облік надходження сум платежів ведеться спеціалістами відділу обліку надходження платежів управлінь Пенсійного фонду України у районах, містах та районах у містах, а також у містах та районах.

Повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів, пені, платежів та інших доходів бюджетів здійснюється за поданням (висновком) органів, що контролюють справляння надходжень бюджету (пункт 5 Порядку № 787).

На підставі зазначеного, Перший ААС дійшов висновку про те, що помилково сплачені кошти на збір на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна повертають за поданням (висновком) міського управління Пенсійного фонду України, а не обласного управління Пенсійного фонду України (відповідач у справі).

З урахуванням того, що особою заявлено вимоги до неналежного відповідача, у задоволенні позовних вимог має бути відмовлено.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати