17 травня 2021, 16:07

18 млн грн штрафу: Укрзалізниця виконала рішення АМКУ щодо малодіяльних станцій

Пресслужба АМКУ

АТ «Українська залізниця» сплатило штраф АМКУ щодо стягування окремої плати за обслуговування вантажів на малодіяльних станціях. Розмір штрафу склав 18 282 400 грн.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АМКУ припинив держфінансування в 1,5 млрд грн на проектування та будівництво аеропорту "Дніпро""

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Під час розслідування Комітет встановив, що займаючи у 2018-2020 роках 100 % монопольне становище на ринку перевезення вантажів залізничним транспортом у межах країни, компанія розробила та запровадила так званий «Порядок проведення рейтинг-аналізу діяльності вантажних станцій». Він визначав критерії включення/виключення вантажних станцій до/з переліку малодіяльних. Водночас Порядок проведення цього рейтинг-аналізу і власне термін «малодіяльна вантажна станція» компанія запровадила самостійно.

На основі створеного переліку станцій Укрзалізниця одноосібно, без прохання вантажовласників та без визначення з ними методів погодження тарифу, ініціювала підписання зі своїми клієнтами додаткових угод до договорів про надання послуг з перевезення вантажів з/на малодіяльні станції. Підписання цієї угоди було безальтернативною умовою надання клієнтам залізниці послуг перевезень.

Такі дії Укрзалізниці створювали для суб’єктів господарювання нерівні умови отримання послуги. Оскільки клієнти, які користувалися так званими малодіяльними станціями, сплачували більшу вартість за обслуговування вантажів, порівняно з тими клієнтами, які цими станціями не користувалися. 

Згідно з даними товариства, підвищену оплату за обслуговування малодіяльних станцій воно стягувало з 09.01.2019 до 03.09.2020.

Цю послугу неможливо було б запровадити за умов існування значної конкуренції на ринку. У протилежному випадку суб’єкти господарювання мали б змогу відмовитись від підписання додаткової угоди, адже це призводило до суттєвого збільшення їхніх витрат.

Проведений Комітетом аналіз собівартості послуги з обслуговування малодіяльних станцій засвідчив, що вона є економічно необґрунтованою. 

Відтак Комітет встановив, що запровадження Укрзалізницею такої послуги призвело до ущемлення інтересів інших суб’єктів господарювання чи споживачів та зобов’язав товариство припинити порушення.  

Укрзалізниця оскаржила рішення Комітету у суді. Однак Господарський суд міста Києва у задоволенні позовних вимог відмовив повністю. Триває апеляційне провадження.

Товариство сплатило у повному розмірі накладений Комітетом штраф тп повідомило про припинення дії «Порядку визначення «малодіяльних станцій» та стягування додаткової плати за обслуговування вантажів на них.  

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати