Індустрія кібербезпеки зростає з кожним днем. Хоча для протидії кібератакам виділяють щораз більше ресурсів, сфера має пройти ще довгий шлях перед тим, як ми зможемо впоратися з цими загрозами. Нижче у фактах - яка ситуація з кібербезпекою зараз. Спойлер - не дуже оптимістична.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
1. 95% повідомлень про злами у 2016 р. надійшли тільки з трьох сфер
Уряд, рітейл і технології. Причина не обов'язково в тому, що ці галузі менш старанно захищають клієнтські дані, а в тому, що вони - дуже популярні мішені, тому що зберігають великі обсяги особистої інформації.
2. Кожні 39 секунд відбувається хакерська атака
Дослідження, проведене Школою Кларка в Університеті Меріленда, є одним із перших, в рамках якого була проведена кількісна оцінка хакерських атак на комп'ютери з доступом в Інтернет. ІЦе в середньому одна атака на 39 секунд. За рік такі атаки зачіпають кожного третього американця.
3. 43% кібератак націлені на малий бізнес
64% компаній стикалися з атаками через Інтернет, 62% - зазнали фішингових і соціальних атак. 59% компаній стикалися з шкідливим кодом і ботнетами, а 51% - з відмовами обслуговування.
4. Середня світова ціна злому даних становить 3,9 млн серед малого і середнього бізнесу
Більшості компаній ця сума завдає шкоди не тільки в грошовому вираженні, але й в плані репутаційних втрат. Для публічних компаній вартість набагато вища, оскільки на карту поставлено більше. В середньому витік даних у публічній компанії обійдеться в 116 млн дол.
5. Після COVID-19 ФБР США повідомило про збільшення кількості зареєстрованих кіберзлочинів на 300%
В той час, як всі боялись пандемії, хакери використовували можливість атакувати вразливі мережі, коли офісна робота переміщалася в особисті будинки.
6. Більше 93% організацій охорони здоров'я зіткнулися з витоком даних за останні три роки
Також, за даними Herjavec Group, 57% організацій мали понад п'ять зламів баз даних за один і той же період.
7. Людський інтелект та розумна поведінка - кращий захист від фішингових атак
На думку Cofense, запобігання спробам фішингу зводиться до поведінки користувачів, і розумна поведінка - кращий спосіб захистити бізнес від багатьох найбільш поширених методів злому.
8. Очікується, що до 2021 р. на кібербезпеку в світі витратять близько 6 трлн дол.
Організації повинні фундаментально змінити свій підхід до кібербезпеки і перерозподілити бюджети, щоб вони відповідали новій реальності нашого сучасного суспільства.
9. Кількість під’єднаних пристроїв інтернету речей досягне 75 млрд до 2025 р.
Ринок ІоТ (Internet of things) повинен досягти 31 млрд підключених пристроїв в 2020 р., а до 2025 р. це буде приблизно 75 млрд пристроїв IoT.
10. Кількість вакансій у сфері кібербезпеки в усьому світі до 2021 р. перевищить 4 млн
Більше 500 000 робочих місць у сфері кібербезпеки у США не заповнені, а кількість публікацій про вакансії зросла на 74% за останні п'ять років.
11. 95% порушень кібербезпеки відбуваються через помилки людей
Кіберзлочинці і хакери проникнуть у вашу компанію через найслабшу ланку, яка майже ніколи не входить до сфери відповідальності ІТ-відділу.
12. Понад 77% організацій не мають плану реагування на інциденти кібербезпеки
Що може бути гірше? За оцінками, 54% компаній говорять, що стали жертвою однієї або кількох атак за останні 12 місяців.
13. Більшості компаній потрібно майже 6 місяців для виявлення витоку даних
Це навіть такі великі компанії як Equifax, Capital One і Facebook. Доступ до паролів, даних кредитної картки може бути в зловмисників задовго до того, як вас про це повідомлять.
14. Ціни на акції падають в середньому на 7,27% після зламу
7,27% - найбільше зниження вартості акцій, яке відбувається приблизно за 14 днів після витоку даних. За даними Comparitech, фінансові та платіжні компанії зіткнулися з найбільшим падінням вартості акцій саме після зламу.
15. Загальна сума кіберзлочинів, вчинених у всьому світі, в 2018 р. склала більше 1 трлн дол.
Не думайте, що всі ці гроші належать корпораціям, банкам або багатим знаменитостям Окремі користувачі також є мішенями. Поки ви підключені до Інтернету, ви можете стати жертвою кібератак.
Що все це означає?
Джінні Рометті, керівник IBM, сказала: «Кіберзлочинність - найбільша загроза для будь-якої компанії в світі». І справді, впродовж наступних п'яти років кіберзлочинність може стати найбільшою загрозою для кожної людини, місця і речі в світі. З розвитком технологій розвиваються хакери. Наш кращий захист - залишатися в курсі подій і вчити основні правила кібербезпеки.
За інформацією Cybint.