З 21 січня до 16 червня 2020 р. Державна екологічна інспекція нарахувала 118 млн грн збитків за незаконну вирубку лісу та склала 1309 адмінпротоколів.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Держекоінспекція отримає статус правоохоронного органу".
Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook.
За словами голови ДЕІ, більшу частину незаконних вирубок у лісах України здійснюють не браконьєри, а лісові господарства.
"Здебільшого у політиці, медіа та суспільстві говорять про лісорубів-браконьєрів. Однак насправді вони далеко не головна причина "облисіння" українських лісів. Зрубати дерево - це дуже непроста справа. Безпечно і правильно це зробити може тільки спеціаліст. Крім цього, робота браконьєрів рідко лишається непоміченою лісниками, які охороняють територію і чують, як працює лісопильна техніка.
Найчастіше нелегальною вирубкою лісу промишляють лісові господарства, здійснюючи вирубку за відсутністю лісорубного квитка - спеціального документа, який дозволяє заготівлю деревини. Держекоінспекція нараховує штрафи за такі порушення та обраховує збитки від вирубки, однак ці рішення потім нерідко роками оскаржуються в судах і часто не на користь ДЕІ", - вважає Андрій Мальований.
Посадовець додав, що для розв'язання проблеми з вирубкою лісів необхідно посилювати контроль за роботою лісгоспів.
Нагдаємо, у 2019 р. ДЕІ перевірила 311 АЗС та оштрафувала порушників на 1,6 млн грн.