19 червня 2020, 15:13

118 млн грн збитків нарахувала Держекоінспекція за вирубку лісу з кінця січня

Держекоінспекція

З 21 січня до 16 червня 2020 р. Державна екологічна інспекція нарахувала 118 млн грн збитків за незаконну вирубку лісу та склала 1309 адмінпротоколів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Держекоінспекція отримає статус правоохоронного органу".

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook.

За словами голови ДЕІ, більшу частину незаконних вирубок у лісах України здійснюють не браконьєри, а лісові господарства.

"Здебільшого у політиці, медіа та суспільстві говорять про лісорубів-браконьєрів. Однак насправді вони далеко не головна причина "облисіння" українських лісів. Зрубати дерево - це дуже непроста справа. Безпечно і правильно це зробити може тільки спеціаліст. Крім цього, робота браконьєрів рідко лишається непоміченою лісниками, які охороняють територію і чують, як працює лісопильна техніка.

Найчастіше нелегальною вирубкою лісу промишляють лісові господарства, здійснюючи вирубку за відсутністю лісорубного квитка - спеціального документа, який дозволяє заготівлю деревини. Держекоінспекція нараховує штрафи за такі порушення та обраховує збитки від вирубки, однак ці рішення потім нерідко роками оскаржуються в судах і часто не на користь ДЕІ", - вважає Андрій Мальований.

Посадовець додав, що для розв'язання проблеми з вирубкою лісів необхідно посилювати контроль за роботою лісгоспів.

Нагдаємо, у 2019 р. ДЕІ перевірила 311 АЗС та оштрафувала порушників на 1,6 млн грн.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати