29 квітня 2021, 19:07

$11 млрд податку на спадщину: сім’я очільника Samsung сплатить рекордну суму

Сім’я покійного голови компанії Samsung Electronics Лі Кун Хі заявила, що заплатить понад 12 трлн корейських вона (10,87 млрд доларів) податку на спадщину та подарує понад 23 тис. творів мистецтва до південнокорейських національних музеїв.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Спір про середньовічні скарби: Верховний суд США підтримав Німеччину"

Про це повідомляє британська газета The Guardian.

Лі Кун Хі, за час головування якого компанія Samsung стала найбільшим у світі виробником смартфонів та карт пам’яті, помер у жовтні 2020 року у віці 78 років у своєму маєтку вартістю 26 тис. корейських вона. Щоб прийняти спадщину, його сім’я має сплатити до державного бюджету 12 трлн вона (10,87 млрд доларів), що є рекордною сумою податку в Південній Кореї. Ця сума еквівалентна чотирикратному загальному надходженню уряду Південної Кореї за минулий рік.

Південна Корея має одну з найвищих ставок податку на спадщину у світі. Податок включає 50% вартості активів і може зрости до 60% за акції компаній, що успадковані великими акціонерами. Для порівняння, Великобританія та США стягують податок на спадщину в розмірі 40%.

Дружина Лі та троє дітей сказали, що обов’язково заплатять величезний рахунок за податки: «Ми платимо всі податки, адже це наш громадянський обов’язок і відповідальність». Вони додали, що суму сплачуватимуть частинами протягом п’яти років.

Для того, щоб зменшити податковий рахунок, сім’я вирішила передати більшу частину колекції мистецтва південнокорейським музеям (23 тис. творів). До мистецьких шедеврів, що оцінюються у 1,8 млрд доларів належать роботи корейських художників Пак Су-Кеун, Лі Юнг-Сеоп та Кім Ван-Кі, а також твори Марка Шагала, Пікассо, Поля Гогена, Моне, Джоан Міро, Далі та Баскіа.

Більше 20 тис. творів потраплять до Національного музею Кореї у Сеулі, а близько 1 200 буде передано Національному музею сучасного мистецтва. Останній заявив, що така кількість творів мистецтва, яку вона отримає від сім’ї Лі, є найбільшою приватною пожертвою за історію музею. Тому музей готує виставку під назвою «Шедеври колекції Лі Кун Хі», яка висвітлить подарункову колекцію.

Сім’я також оголосила, що вона пожертвувала 1 млн вона (900 млн доларів) на поліпшення охорони здоров’я, у тому числі 500 млрд вона на будівництво першої спеціалізованої лікарні з інфекційних хвороб у Південній Кореї. Сім’я заявила, що сподівається, що пожертви сприятимуть створенню кращого суспільства.

За даними Forbes, Лі був найбагатшою людиною Південної Кореї і володів цим титулом 12 років.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати