28 липня 2021, 8:34

10 осіб відповідатимуть перед Ватиканським трибуналом за шахрайство

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

ПЕРЕКЛАД


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


27.07.2021 р. у Святому Престолі почався історичний процес. Кардинал Анджело Беччіу та ще дев'ять осіб відповідають перед Ватиканським трибуналом за шахрайство. Це перші подібні слухання перед Трибуналом майже за 300 років. Судовий процес відбувся в одному із залів музеїв Ватикану.

Звинувачення стосуються розкрадань, фінансових злочинів, корупції, шахрайства, вимагання та зловживання службовим становищем. Через велику кількість підсудних та їхніх адвокатів судовий процес проходитиме у приміщеннях, наданих Трибуналу в музеях Ватикану. Це найбільший процес у новітній історії Ватикану.

За Бронзовими воротами висловлюється надія, що це стане поворотним моментом для фінансового авторитету Ватикану і водночас чітким сигналом, що там ніхто не стоїть над законом.

Хто на лаві підсудних?

Обвинувачується кардинал Беччіу – колишній заступник державного секретаря Святого Престолу і колишній префект Конгрегації у справах святих, а також колишні глави відділу фінансового нагляду Ватикану і два італійських брокери, які брали участь у купівлі Ватиканом багатоквартирного будинку у фешенебельному районі Лондона за 200 млн євро у 2014 р. Це вважалося катастрофічною інвестицією, оскільки вона не тільки принесла втрати, але й потрясла Ватикан, викликавши величезний скандал і поставивши під загрозу його репутацію.

Розслідування у цій справі розпочалося у Ватикані у 2019 р., коли стало відомо, що покупка багатоквартирного будинку на Слоун-сквер супроводжувалася численними порушеннями, а також відбувалася за кошти з Holy Passage, призначені для благодійної діяльності Папи.

Колишній глава Управління фінансової інформації (AIF) Рене Брюлхарт звинувачується у зловживанні службовим становищем. Таке ж звинувачення було висунуте ксьондзу Мауро Карліно, який працював державним секретарем, його також звинувачують у вимаганні. Томмазо ді Руцца, колишній директор AIF, буде нести відповідальність за незаконне привласнення грошей.

Підприємця Енріко Красс судитимуть за корупцію, здирництво, відмивання грошей і шахрайство. Партнер кардинала Беччіу, Сесілія Марогна, яка отримала великі суми грошей від Державного секретаріату як консультант з особливих дипломатичних завдань, звинувачується у розкраданні. Ці кошти вона витрачала в розкішних бутиках і готелях.

На лаві обвинувачених також знаходяться італійсько-швейцарський фінансист Раффаеле Мінчоне, юрист Нікола Сквіїллаче, колишній співробітник адміністративного офісу Державного секретаріату Фабріціо Тірабассі та брокер Джанлуїджі Торці, який, на думку слідчих, змусив Ватикан витратити 15 млн євро для здійснення іншої угоди. Всім загрожує ув’язнення та штрафи.

У справі замішані чотири компанії

У справі також беруть чотири компанії, пов'язані з окремими відповідачами: дві зі Швейцарії, одна з США та одна зі Словенії.

Донедавна дуже впливовий кардинал Беччіу, звільнений Папою у вересні минулого року з посади префекта конгрегації та позбавлений привілеїв кардинальської гідності, тобто участі в конклаві, у процесі розслідування стверджував, що він не винен. Також він відхилив звинувачення в кумівстві, які виникли у зв'язку з його фінансовими рішеннями. Передбачається, що після перших двох слухань судовий процес, що привертає величезну увагу світових ЗМІ, буде відкладений на кілька місяців.

Джерело:

Watykan: Pierwszy taki proces od blisko 300 lat.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати