02 січня 2023, 11:33

10 млн грн штрафу: Верховний Суд підтримав позицію АМКУ у справі "Цитрамону"

Пресслужба АМКУ

Верховний Суд підтримав позицію Антимонопольного комітету України у справі проти ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров’я" щодо копіювання ним упаковки лікарського засобу "Цитрамон". Про це повідомила пресслужба АМКУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "10 млн штрафу: після повторного розгляду ПАГС підтримав позицію АМКУ у справі «Цитрамону»".

Процес оскарження відповідачем рішення Комітету у суді тривав майже два роки.

В АМКУ нагадали, що у 2020 році АМКУ оштрафував на 10 млн 191 тис. грн ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров’я" за використання схожого зовнішнього пакування ліків "Цитрамон-Дарниця" (виробник – ПрАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця") під час виробництва власного продукту – пігулок "Цитрамон-Здоров’я".

Комітет встановив, що пакування обох препаратів є схожим до ступеня змішування. Цей факт було підтверджено даними опитування споживачів, 90,5% з яких зазначили, що оформлення обох упаковок є подібним.

Відповідач оскаржив рішення АМКУ в суді. Перша інстанція підтримала позицію Комітету, водночас Північний апеляційний господарський суд визнав рішення АМКУ недійсним. Комітет оскаржив цю позицію ПАГС у Верховному Суді, який у підсумку постановив, що апеляційна інстанція дійшла безпідставного висновку про відсутність у Комітету права проводити опитування споживачів, відтак не виконала свого обов’язку оцінити всі докази, подані сторонами. Верховний Суд повернув справу на повторний розгляд. Після повторного розгляду ПАГС залишив рішення АМКУ у силі.

"І хоча відповідач продовжив оскарження рішення Комітету у касаційній інстанції, 20 грудня 2022 року Верховний Суд закрив касаційне провадження за цією скаргою зважаючи на відповідність рішень судів, прийнятих на користь Комітету висновкам Верховного Суду у подібних правовідносинах", – йдеться в повідомленні.

Отже, рішення Комітету підтримане господарськими судами набрало законної чинності. Відповідач сплатив повну суму штрафу до державного бюджету.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати