![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду постановив, що держава зобов’язана безоплатно забезпечувати громадян із рідкісними (орфанними) захворюваннями лікарськими засобами та спеціальним харчуванням. У разі порушення цього обов’язку, громадяни мають право на компенсацію витрат, понесених на придбання ліків за власний рахунок. Про це повідомили у Верховному Суді.
Читайте також: «Огляд актуальної судової практики КЦС ВС за лютий 2025 року».
У справі, що переглядалася, позивач з діагнозом «акромегалія» звернувся до суду з вимогою відшкодування витрат на медикаменти. Суд першої інстанції задовольнив позов, однак апеляційний суд скасував це рішення. ВС визнав рішення апеляції необґрунтованим та залишив у силі рішення першої інстанції.
Суд підкреслив, що протиправна бездіяльність державного органу, яка змусила пацієнта самостійно купувати ліки, є підставою для відшкодування завданої шкоди. Також підтверджено, що право на медичну допомогу є легітимним очікуванням громадянина, закріпленим у законодавстві та підтвердженим судовими рішеннями.
Ознайомитися із постановою можна за посиланням.