18 лютого 2022, 11:21

Відновити ВККС: місія здійсненна

Асоціація правників України спільно з Конкурсною комісією з добору кандидатів на посади членів ВККС закликали правників брати участь в конкурсі та обговорили деталі процедури відбору

АПУ

4 лютого 2022 року розпочався конкурс на посади членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС). Формування цього органу — пріоритетний і терміновий захід, що необхідний для ефективного функціонування судової системи України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АПУ висловила свою позицію щодо визнання РФ так званих ДНР і ЛНР"

ВККС не працює вже понад два роки, і тому незавершеними залишаються:

- відбір кандидатів на 2068 посад суддів в судах різних інстанцій;

- кваліфікаційне оцінювання 2 030 суддів;

- конкурс на зайняття 21 посади судді Вищого суду з питань інтелектуальної власності, без чого неможливий початок роботи цього суду.

Відбір кандидатів на посади членів ВККС здійснює незалежна Конкурсна комісія, до якої входять національні та міжнародні експерти.

15 лютого, з нагоди екватора подачі документів на посади членів ВККС, Асоціація правників України спільно з Конкурсною комісією провели вебінар, під час якого закликали правників брати участь в конкурсі та відповіли на запитання потенційних кандидатів щодо процедури відбору.

ВККС вебінар АПУ

На питання щодо етапів та часових рамок конкурсу, особливостей добору та вимог до кандидатів відповіли спікери вебінару: Іван Міщенко, заступник голови Конкурсної комісії, суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, та Роберт Брукхейсен, член Конкурсної комісії, колишній спеціальний прокурор відділу боротьби з шахрайством в особливо великих розмірах Прокуратури Нідерландів, адвокат. За результатами заходу Конкурсна комісія та АПУ узагальнять найбільш актуальні запитання та відповіді для кандидатів.

«Це буде чесний і справедливий конкурс, все буде відкрито, тож якщо відчуваєте в собі сили, подавайтеся на конкурс!» — наголосив Іван Міщено.

«Наше нагальне завдання — покращити ставлення суспільства і зменшити градус недовіри до судової системи загалом. І розпочинати необхідно з добору суддів, котрих нам наразі не вистачає. Це повинні бути професіонали, яких поважають у колі колег», — наголосила модераторка заходу Анна Огренчук, Президентка Асоціації правників України.

Переглянути онлайн-трансляцію заходу можна за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати