28 квітня 2021, 12:47

Ухвали адмінсудів не можуть зупиняти рішень про заборону в'їзду іноземців в Україну: законопроект

У Парламенті зареєстровано проект Закону щодо правового регулювання питань заборони в'їзду в Україну іноземців та осіб без громадянства на підставі рішень суб'єктів владних повноважень.

Читайте також: "Коли людині може бути заборонено виїзд за кордон?"

Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Згідно із Законом України "Про правовий статус іноземців  та осіб без громадянства" центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, Служба безпеки України, орган охорони державного кордону, уповноважений підрозділ Національної поліції України уповноважені приймати рішення про заборону в'їзду в Україну іноземців та осіб без громадянства строком на три роки (ч.3 ст. 13).

Проте на сьогодні вищезазначені органи об'єктивно позбавлені можливості ефективно реалізовувати надані їм повноваження, оскільки досить часто дія прийнятих ними рішень про заборону в'їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну зупиняється на підставі ухвал адміністративних судів України, постановлених у зв'язку із вжиттям заходів забезпечення позовів. Аргументом таких ухвал є те, що рішення про заборону в'їзду  в Україну не дає іноземцю або особі без громадянства змоги прибути в Україну та взяти особисту участь у розгляді справи в суді.

Поширення вказаної судової практики може мати наслідком:

  • втрату такого превентивного інструменту забезпечення національної безпеки, як заборона в'їзду в Україну іноземцям та особам без громадянства;
  • створення умов для безперешкодного в'їзду в Україну і законного перебування на її території іноземців або осіб без громадянства, щодо яких є підозри в причетності до іноземних спеціальних служб, міжнародних терористичних, релігійно-екстремістських організацій, транснаціональних злочинних угруповань, а також до діяльності на шкоду Україні тощо.

Що пропонується?

Законопроєктом № 5410 від 21.04.2021 пропонується доповнити частину третю статті 151 Кодексу адміністративного судочинства України новим пунктом 10, передбачивши, що не допускається забезпечення позову шляхом зупинення дії рішень суб'єктів владних повноважень про заборону в'їзду в Україну іноземців або осіб без громадянства, прийнятих на підставах, зазначених в абзацах другому – п'ятому та восьмому частини першої статті 13 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", а також установлення заборони або обов'язку вчиняти певні дії, що випливають  з таких рішень.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати