10 квітня 2023, 16:35

EQUITY захистила інтереси клієнта у ВП ВС у справі про банкрутство ПрАТ "АзовЕлектроСталь"

EQUITY

На розгляд ВП ВС була передана справа ПрАТ «АзовЕлектроСталь» для розв'язання питання нарахування процентів за користування кредитом поза межами строку кредитування у зв’язку з виключною правовою проблемою, наявністю неоднозначної судової практики та наявним рішенням Конституційного Суду України по суміжних питаннях.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Адвокати EQUITY отримали важливу перемогу для мережі АЗК "SOCAR"".

Еквіті в новину

Так, Великою Палатою було сформовано ще у 2018 році позицію про неможливість нарахування процентів за користування кредитними коштами поза межами строку кредитування (Постанова ВП ВС від 28.03.2018 року у справі №444/9519/12) та надалі деталізований у Постанові ВП ВС від 04.02.2020 року у справі №912/1120/16.

Проте ВП ВС у постанові від 18.01.2022 року у справі №910/17048/17 дещо змінила свою позицію та вказала про можливість нарахування процентів за користування кредитними коштами по день фактичного повернення кредиту.

З урахуванням наявності суперечливих позицій, викладених у постановах ВП ВС, а також наявності рішення Конституційного Суду України від 22.06.2022 року, в якому суд також досліджував правову природу процентів за користування кредитними коштами, ВП ВС прийняв справу до розгляду для розв'язання виключної правової проблеми та усунення наявних суперечностей. 

За наслідками розгляду Великою Палатою було відмовлено у касаційних скаргах ПАТ "Сбербанк" та ПАТ "Укрексімбанк". Верховний Суд став на сторону боржника (ПрАТ "АзовЕлектроСталь") та інших кредиторів, які заявляли про неможливість відступлення від попередніх висновків Великої Палати та відсутності підстав для відступу від усталеної судової позиції.

Завдяки стратегії команди EQUITY вдалось зменшити розмір конкурсних вимог кредиторів на загальну суму більше ніж 1 млрд грн.

Цікавість та складність даного процесу полягала також в тому, що більшість процесуальних рішень суду (прийняття справи до розгляду судом, розв'язання питання про закриття касаційного провадження та прийняття рішення суду) були прийняті з одночасною наявністю окремих думок суддів, що є нечастим явищем та свідчить про відсутність у суду одностайних рішень та позицій.

Над справою працювала команда EQUITY під керівництвом керуючого партнера Олега Маліневського у складі: радників Дмитра Тиліпського та Олексія Степаненка, старшого юриста Ярослава Лабатюка, юриста Ярослава Маліка та молодшого юриста Олексія Кобаля.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати