31 липня 2021, 12:11

Судова практика: Що розглядав Верховний Суд на цьому тижні?

Пресслужба Верховного Суду

20 липня 2021 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду переглянув у касаційному порядку справу № 480/3093/20, у якій позивач просив визнати протиправною бездіяльність Миропільської сільської ради Краснопільського району Сумської області щодо утворення у складі виконавчих органів ради служби у справах дітей.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВС пояснив, що свідчить про наявність корисливого мотиву у незаконному позбавленні волі особи і в грабежі"

Про це повідомляє пресслужба ВС.

Верховний Суд скасував рішення судів першої та апеляційної інстанцій і позов задовольнив, визнав бездіяльність сільської ради протиправною та зобов’язав її вчинити відповідні дії.

Колегія суддів КАС ВС роз’яснила, що кожний структурний підрозділ (відділ, служба та ін.), що утворюється у складі виконкому місцевої ради, має визначену мету та завдання діяльності, для виконання яких наділяється відповідними повноваженнями. Зокрема, служби у справах дітей утворюють для забезпечення найбільш ефективного захисту прав дітей, які проживають на території громади, своєчасного виявлення та надання соціальної допомоги дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах, своєчасного виявлення та запобігання випадкам жорстокого поводження з дітьми та виникнення безпосередньої загрози життю або здоров’ю дитини.

Оскільки, як установили суди попередніх інстанцій, на території Миропільської об’єднаної територіальної громади проживає 597 дітей, то відповідно до вимог ч. 7 ст. 4 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» у складі виконкому Миропільської сільської ради має бути утворено службу у справах дітей у складі щонайменше однієї особи.

(Постанова КАС ВС від 20 липня 2021 року у справі № 480/3093/20)

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати