04 червня 2021, 18:13

ТОП-9 новин тижня

Деолігархізація, санкції за недостовірне декларування, податок на Google, реформування системи усиновлення та створення Президентського університету: підготували для вас ТОП новини тижня.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


1. Рада прийняла закон про позбавлення волі за недостовірне декларування

Законом встановлено кримінальну відповідальність (до 2-х років позбавлення волі) за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

2. Президент ветував Закон про інститут старост, який містить положення про суддів КСУ

Документ спрямований на вдосконалення правового регулювання питань щодо інституту старост та утворення старостинських округів, проте містить зміни до закону про Конституційний Суд України, які не стосуються питань старост. Тому, Президент пропонує парламенту виключити із Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост» пункт про внесення змін до Закону «Про Конституційний Суд України».

3. Парламент ухвалив Закон про так званий "податок на Google"

Законом передбачено, що міжнародні компанії, які діють в інформаційному просторі України та заробляють на мережевій рекламі платитимуть податки в Україні, зокрема ПДВ, а також передбачено сплату податкового зобов’язання для нерезидента в іноземній валюті.

4. Деолігархізація: що передбачає законопроєкт Президента?

Законопроєкт передбачає створення Реєстру олігархів, доступ до якого буде публічним. Рішення про визнання особу олігархом буде прийматися РНБО на підставі подання КМУ, члена РНБО, НБУ, СБУ або АМКУ. Також вводиться поняття декларації про контакти, яка подаватиметься публічним службовцем у випадку контакту такого службовця, з особою, включеною в Реєстр олігархів, або її представником.

5. Як зміниться система усиновлення дітей: Кабмін підтримав законопроєкт

Законопроєктом закріплюється максимальна різниця у віці між усиновлювачем і дитиною, що не може перевищувати 45 років. А також запроваджуюється обов’язкове навчання для кандидатів в усиновлювачі.

6. Парламент скасував мораторій на відкриття справ про банкрутство в період карантину

Законопроєкт скасовує норми щодо встановлення мораторію на відкриття проваджень у справах про банкрутство боржників – юридичних осіб за заявою кредиторів за вимогами до боржника, що виникли з 12 березня 2020 року.

7. Заборона продажу ліків дітям: прийнято за основу законопроєкт

Законопроєктом пропонується заборонити реалізацію (відпуск) лікарських засобів громадянам, які не досягли 14-річного віку. У разі виникнення сумніву щодо віку покупця, аптечні працівники зобов’язані продавати лікарські засоби лише за умови пред’явлення документа, що засвідчує вік покупця.

8. Рада заборонила продаж пластикових пакетів

Законом забороняється розповсюдження в об'єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг надтонких пластикових пакетів, тонких пластикових пакетів, оксорозкладних пластикових пакетів. Дана заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети, а також на надтонкі пластикові пакети, що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м'яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в об'єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка.

9. Глава держави ініціював створення Президентського університету: підписано Указ

Студенти такого ВНЗ отримають можливість стажування в Україні та за кордоном, зможуть реалізувати власні наукові проєкти, а після закінчення навчання — отримати офіційне працевлаштування. Навчання розпочнеться у 2023 році за такими напрямками: інформаційні технології, кібербезпека та штучний інтелект, нанотехнології, аерокосмічні, енергетичні технології, біотехнології та науки про здоров’я, глобалізація та міжнародні комунікації.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати