01 червня 2021, 12:56

Парламент скасував мораторій на відкриття справ про банкрутство в період карантину

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Народні депутати прийняли за основу проєкт Закону щодо врегулювання окремих питань процедур банкрутства на період дії карантину.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Які зміни внесено до Кодексу з процедур банкрутства"

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Метою законопроєкту є врегулювання окремих питань при здійсненні процедур банкрутства на період заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19.

Законопроєкт скасовує норми щодо:

  • встановлення мораторію на відкриття проваджень у справах про банкрутство боржників – юридичних осіб за заявою кредиторів за вимогами до боржника, що виникли з 12 березня 2020 року;
  • продовження строку, визначеного частиною шостою статті 34 КЗпБ, якщо боржник доведе, що неспроможність дотримання місячного строку на звернення із заявою про відкриття справи про банкрутство була спричинена поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) та/або заходами боротьби з поширенням цієї хвороби;
  • комітет кредиторів та забезпечений кредитор (щодо майна, яке є предметом забезпечення) мають право прийняти рішення про зупинення проведення аукціонів з продажу майна боржника.

Змінами пропонується унормувати порядок проведення зборів (комітету) кредиторів у режимі відеоконференції, а також шляхом опитування; процедуру підтвердження особи та повноважень учасника зборів (комітету) кредиторів, оформлення результатів зборів (комітету).

Проєктом також пропонується уточнити питання відповідальності арбітражного керуючого за невчинення дій, передбачених Кодексом з процедур банкрутства, через вимоги карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України.

Також передбачається, що суд за клопотанням комітету кредиторів, кредитора, арбітражного керуючого чи з власної ініціативи може продовжити строки:

  • проведення попереднього засідання суду у справі про банкрутство (неплатоспроможність),
  • звернення у межах провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) про визнання недійсними правочинів, вчинених боржником,
  • дії мораторію на задоволення вимог кредиторів,
  • оголошення про проведення першого, повторного та (або) другого повторного аукціону, виконання плану санації чи реструктуризації боргів боржника, процедури розпорядження майном, ліквідації, реструктуризації боргів боржника та погашення боргів боржника.

Проєктом Закону передбачається внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства та Закону України "Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства щодо недопущення зловживань у сфері банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19".

Проєкт Закону зареєстровано за №4220.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати